قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
موقوفه آیت الله کروکی در کرمانشاه، بزرگترین موقوفه کشور است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

موقوفه آیت الله کروکی در کرمانشاه، بزرگترین موقوفه کشور است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


موقوفه آیت الله کروکی در کرمانشاه، بزرگترین موقوفه کشور است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، حجت الاسلام محمد صالحی در جلسه شورای اداری اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه که ظهر امروز با حضور استاندار کرمانشاه به مناسبت دهه وقف برگزار شد، به ارائه گزارشی از عملکرد این اداره کل پرداخت و اظهار کرد: این سازمان خدمات خوبی به نیازمندان و اقشار مختلف جامعه ارائه می‌دهد، خصوصاً در سال جاری که زندگی معیشتی بسیاری از مردم به دلیل شیوع ویروس کرونا و تحریم‌های ظالمانه دشمنان، دچار چالش کرده است.

وی با بیان اینکه دشمنان ایران اسلامی بوی از انسانیت نبرده اند، افزود: در این موقعیتی که شیوع بیماری کرونا شرایط و زندگی همه جوامع بشریت را تحت تأثیر قرار داده، بر شیطنت دشمنان افزوده شده است و شرایط را برای گذران زندگی هموطنانمان خیلی سخت کرده اند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه امسال عمده فعالیت این سازمان در بحث ویروس کرونا بود، تصریح کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا برای کاهش و مبارزه با این ویروس مجبور به تعطیل اعلام کردن برخی از مشاغل شد و متأسفانه باعث بیکار شدن تعدادی از نان آوران خانوارها شد.

صالحی افزود: در این شرایط این سازمان همراه با بسیاری از دستگاه‌ها اقدام به توزیع ۱۴ هزار بسته معیشتی به ارزش ۴۰ میلیارد ریال در بین قشر آسیب پذیر جامعه و نیازمندان استان به ارزش هر بسته حدود ۲ میلیون و پانصد هزار ریال در جهت کاهش دغدغه‌های معیشتی مردم کرد.

وی ادامه داد: در راستای مبارزه با ویروس کرونا، توزیع پنج هزار بسته بهداشتی شامل ماسک، مواد ضدعفونی کننده و… به ارزش هفت میلیارد ریال و احداث کارگاه تولید ماسک استاندارد و توزیع آن به دست جامعه هدف از جمله اقدامات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون بوده است.

به گفته صالحی، طی همین مدت حدود چهار میلیارد ریال لوازم تحریر بین دانش آموزان بی‌بضاعت در استان توزیع شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از راه اندازی کاروان‌های شادی در برخی از محلات حاشیه شهر خبر داد و گفت: این کاروان‌ها در ایام جشن و مراسمات مذهبی در جهت توجه ویژه به برنامه‌های معنوی انجام شده است.

وی به برنامه‌های فرهنگی و قرآنی این اداره کل اشاره کرد و افزود: چاپ و توزیع پنج هزار جلد قرآن، برگزاری مسابقات قرآنی و برگزاری برنامه‌ها و کلاس‌های قرآنی با رعایت کامل دستوالعمل های بهداشتی از اقدامات سازمان اوقاف طی سال جاری بود.

صالحی بیان کرد: نصب و راه اندازی ۱۰ نیروگاه خورشیدی در بقاع متبرکه استان و احداث پنج هکتار باغ مثمر در اراضی دیم موقوفاتی با استفاده از تکنولوژی مدرن در شهرستان سنقر و کلیایی در سال جاری از طرح‌های عمرانی این سازمان در کرمانشاه است.

وی با اشاره به نقش و جایگاه وقف در رفع مشکلات بیکاری و معیشتی قشر نیازمند جامعه، تاکید کرد: اراضی موقوفاتی خوبی در سطح استان داریم و اکثر این اراضی نیز فضای سبز شهری است که با تغییر کاربری آن می‌توان خدمات بیشتری به مردم ارائه دهیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از موقوفه آیت الله کروکی به عنوان بزرگترین موقوفه کشور نام برد و افزود: این موقوفه حدود ۲۳ هزار رقبه دارد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزموقوفه آیت الله کروکی در کرمانشاه، بزرگترین موقوفه کشور است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.