قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
حمید مطهری

مهدی عبدی در باد این ۲ گل مقابل تیم پیکان نخوابد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


مهدی عبدی در باد این ۲ گل مقابل تیم پیکان نخوابد

مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازیکنان ما ارزشمند هستند، اما در تیم همه در قالب یک تاکتیک مشخص حرکت می‌کنیم.

خبرگزاری فوتبال ایران ورزشی دات کام :

پرسپولیس با شروع دوباره لیگ برتر نشان داد که کیفیت فنی خود را همچنان حفظ کرده و رقبای این تیم شانس بسیار کمی برای رسیدن به صدر جدول خواهند داشت. در چنین شرایطی پرسپولیس شانس زیادی دارد تا چهارمین قهرمانی خود را زودتر از حد تصور جشن بگیرد. حمید مطهری با تمجید از عملکرد بازیکنان پرسپولیس به سؤالات مطرح شده پاسخ داد که مشروح آن در زیر می‌آید:

برد خوبی را مقابل پیکان به دست آوردید، اما نکته منفی این دیدار سکوهای خالی ورزشگاه بود که هیجان را از بازی گرفته بود.

پرسپولیس با حمایت هوادارانش همیشه بیشترین انرژی را گرفته است. تماشاگران در هر شرایطی حامی تیم بوده‌اند و به همه ما انگیزه و انرژی می‌دهند. قطعاً نبودن هواداران برای تیم سخت بود و جای‌شان واقعاً در ورزشگاه خالی بود. البته هواداران در هر جایی که ما را می‌بینند و با پیام‌های‌شان همچنان باعث دلگرمی هستند و این برد شیرین را به آنها تقدیم می‌کنیم.

نبود هواداران در ورزشگاه از لحاظ انگیزشی تا چه حد روی عملکرد بازیکنان تأثیر گذاشته بود؟

طبیعتاً تأثیر دارد، اما خوشبختانه تیم را به مرزی رسانده‌ایم و خود بازیکنان هم به اندازه‌ای حرفه‌ای هستند که نبود تماشاگران انگیزه آنها را برای بازی کم نمی‌کند. این مسئله را در دو بازی اخیر مقابل شهر خودرو و پیکان به خوبی ثابت کرده‌ایم. این نشان می‌دهد که تیم به آن اندازه از بلوغ و حرفه‌ای‌گری رسیده است که نبود تماشاگران تأثیرات منفی بگذارد. هر چند تأکید می‌کنم که حضور تماشاگران در ورزشگاه از لحاظ انگیزشی برای همه ما بسیار مفید است. باید تلاش کنیم همین ریتم را حفظ کرده و به روند رو به رشدمان ادامه دهیم.

چه بسا باید به بازی در ورزشگاه خالی از تماشاگر با شرایط موجود عادت کنید.

همین‌طور است. البته امیدوارم هر چه زودتر شاهد خبرها و اتفاقات خوبی در مورد ویروس کرونا باشیم تا ان‌شاءالله هر چه زودتر هواداران را کنار خود داشته باشیم.

از لحاظ فنی بازی با پیکان را چطور دیدید؟

با توجه به اینکه من خودم چند سال مربی پیکان بودم خیلی خوب با زمین ورزشگاه شهرقدس آشنا هستم. این زمین در بازی یکشنبه شب به خاطر بلند شدن چمنش خیلی سنگین شده بود و این موضوع کار تیم ما را که فوتبال را روی زمین بازی می‌کند، خیلی سخت می‌کرد. در نهایت از بعد فنی بعد از چهار ماه که از زمان بازی‌مان مقابل شهر خودرو می‌گذرد، خوب بازی کردیم. واقعاً چهار ماه از مسابقه دور بودن کار تیم‌ها را برای قرار گرفتن دوباره در شرایط مسابقه سخت می‌کند. با این شرایط قطعاً ما از نتیجه راضی بودیم، اما از لحاظ فرم و شکل بازی باید خیلی بهتر شویم. تأکید می‌کنم چهار ماه فاصله بین بازی‌ها تأثیر منفی می‌گذارد و نیاز به زمان است تا به فرم ایده‌آل مسابقه برسیم.

در غیاب مهدی ترابی و در طول بازی با مصدومیت وحید امیری مجبور شدید تغییراتی در فاز تهاجمی داشته باشید. این مسئله برای تیم‌تان مشکل‌ساز نشد؟

تک تک بازیکنان برای ما ارزشمند هستند. درست است که ترابی که بازیکن بسیار ارزشمندی است را در بازی با پیکان نداشتیم، اما همه بازیکنان وظایف خود را به نحو احسن انجام دادند. وقتی در تیم بزرگی چون پرسپولیس مهدی عبدی جوان با ورود به میدان دو گل می‌زند نشان می‌دهد که تیم به وحدت تاکتیکی مناسبی رسیده است و همه در قالب یک تیم هستند. در واقع کار تیمی‌مان بسیار مهم است. در پرسپولیس نام‌ها بازی نمی‌کنند بلکه همه نفرات تیم در قالب کار تیمی حرکت می‌کنند.

شاید به خاطر همین است که کادر فنی پرسپولیس و شخص یحیی گل‌محمدی اصرار زیادی دارند تا این تیم حفظ شود.

صد درصد همین‌طور است. خود آقا یحیی با باشگاه صحبت کرده است که همه نفرات تیم حفظ شوند. ضمن اینکه باید بگویم برای فصل آینده اصلاً صحبتی با بازیکنی نشده که برخی به این موضوع دامن می‌زنند. شایعه‌ای که در مورد سیدجلال حسینی قبل از بازی با پیکان مطرح کردند و گفتند کادر فنی روی او نظر مثبت ندارد، نیز اصلاً واقعیت نداشت. بارها تأکید کرده‌ایم که کادر فنی همه نفرات را نیاز دارد و هر بازیکنی باید براساس شرایط قراردادی‌اش با باشگاه مذاکره کند. باشگاه هم باید همه تلاشش را برای حفظ نفرات تیم انجام دهد. الان هشت هفته از بازی‌ها باقی مانده است و صحبت‌هایی که در مورد جدایی برخی نفرات از تیم ما می‌شود، قشنگ نیست. سیدجلال بزرگ، کاپیتان و لیدر تیم است و حضورش برای پرسپولیس خیلی مثمرثمر است.

در مورد علیرضا بیرانوند صحبت کنید. آیا او تمرکز لازم را برای حراست از دروازه پرسپولیس دارد؟

بیرانوند با باشگاه بلژیکی قرارداد دارد و با توجه به مشکلاتی که در سفرش به بلژیک به خاطر شیوع ویروس کرونا پیش آمده، طبیعی است که ذهنش درگیر شود. با این حال می‌دانیم بیرانوند دروازه‌بان بزرگی است، اما شخصاً از آینده او بی‌خبرم و باید دید چه اتفاقی رخ می‌دهد.

فکر می‌کنید فاصله شش روزه‌ای که برای بازی‌ها در نظر گرفته‌اند خوب است؟

مشکلی نیست، اما ما خودمان را حتی برای بازی‌های فشرده‌تر هم آماده‌ کرده بودیم. مثل لالیگا که بازی‌هایش هر سه روز یک بار در حال برگزاری است. در هر صورت برای سه هفته این برنامه را داده‌اند و ما برای بازی‌های فشرده هم مشکلی نداریم. شرایطی است که در همه دنیا وجود دارد و تیم‌ها باید خودشان را با آن وقف دهند.

وحید امیری را هم احتمالاً چند هفته‌ای در اختیار نداشته باشید. نگران این موضوع نیستید؟

محمد انصاری و وحید امیری هر دو از بازیکنان بااخلاق و باکیفیت ما هستند که امیدوارم هر چه زودتر سلامتی‌شان را به دست بیاورند. در بازی با پیکان هم جای انصاری واقعاً خالی بود. در صحبت‌هایم اشاره کردم که ما یک تیم هستیم و همه در همین قالب حرکت می‌کنیم. همه نفرات جوان و باتجربه تیم برای ما باارزش هستند و سعی می‌‌کنیم بیشترین بهره را از آنها ببریم.

حضور عبدی در بازی با پیکان نشان داد گل‌محمدی روی استفاده از بازیکنان جوان هم نظر مثبتی دارد.

پرسپولیس باشگاه بزرگی است و بازیکنان برای حضور در ترکیب اصلی خیلی باید تلاش کنند. مخصوصاً بازیکنان جوان که باید دو چندان تلاش کنند. ما نفرات جوانی داریم که مستعد هستند و باید زحمت زیادی بکشند و از کوچک‌ترین فرصت بیشترین بهره را ببرند. اتفاقی که در مورد عبدی رخ داد. همه جوانان ما باید همیشه در بهترین شرایط خود باشند. عبدی هم با وجود اینکه دو گل زده باید تلاشش را بیشتر کند و در باد این دو گل نخوابد.

نبود اوساگونا باعث نشده است که بخواهید تغییر تاکتیک دهید از این جهت که از او به‌عنوان یک بازیکن تخریبی در خط حمله استفاده می‌کردید؟

در مورد اوساگونا فقط می‌دانم که او همچنان منتظر حل شدن مشکل پروازی کشورش است و فعلاً نمی‌تواند به ایران بیاید. ضمن اینکه ما بازیکنانی داریم که کار اوساگونا را انجام دهند. همین مهدی عبدی یکی از آنهاست. تأکید می‌کنم ما روی قالب تاکتیکی تیم حرکت می‌کنیم. شاید شکل بازی بازیکنان با هم متفاوت باشد، اما شکل تیمی ما برای همه نفرات مشخص است و بازیکنان براساس آن عمل می‌کنند. اوساگونا هم بازیکن تیم است و به او نیاز داریم، اما فعلاً قادر به استفاده از وی نیستیم.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزمهدی عبدی در باد این ۲ گل مقابل تیم پیکان نخوابدنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.