قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
مهارت‌افزایی نیاز اصلی کشور برای ایجاد اشتغال پایدار است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

مهارت‌افزایی نیاز اصلی کشور برای ایجاد اشتغال پایدار است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


به گزارش اقطاع نیوز، محمدرضا پورمحمدی ظهر امروز در جلسه شورای مهارت استان که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برگزار شد، گفت: دنیای امروز، دنیای توانستن است نه دانستن و افزایش مهارت‌افزایی در شرایط کنونی، بسیار ضروری است.

وی با اشاره به رواج فرهنگ نادرست مدرک‌گرایی در جامعه و رقابت غلط اجتماعی در این زمینه، اظهار داشت: با افزایش جمعیت دانشجویی کشور، کمیت‌گرایی در برخی مراکز علمی به صورت روزافزون کیفیت‌گرایی را تحت تأثیر قرار داده است.

استاندار آذربایجان شرقی، توسعه مهارت‌افزایی را وظیفه اصلی دانشگاه‌ها در شرایط کنونی دانست و افزود: فعالیت بسیاری از دانشگاه‌های کشور در زمینه تولید و آموزش علوم مختلف، بسیار مؤثر بوده، اما همچنان در تبدیل علم به فناوری و تولید ثروت، دچار مشکلات عدیده هستیم.

پورمحمدی ادامه داد: متأسفانه دانشگاه‌ها و مراکز علمی در گذشته، هدف‌محور و ماموریت‌گرا نبوده‌اند، اما با توسعه آموزش‌های فنی و تأسیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای در کشور، بسیاری از خلاءهای موجود در این زمینه رفع شده است.

وی همچنین بر اهمیت مهارت‌افزایی در مدارس با همکاری آموزش و پرورش و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای تأکید کرد و گفت: باید سیاست‌های عملیاتی لازم برای مهارت‌افزایی دانشجویان نیز در دستور کار متولیان نظام آموزش کشور قرار گیرد.

پورمحمدی با اشاره به ظرفیت‌های استان در حوزه آموزش‌های مهارتی، خواستار تأمین اعتبار لازم برای تکمیل و تجهیز مراکز فنی و حرفه‌ای شهرستان‌ها و راه‌اندازی و تکمیل مرکز جامع آموزشی هتل‌داری در استان شد.


مهارت‌افزایی نیاز اصلی کشور برای ایجاد اشتغال پایدار است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۵:۱۷:۱۸

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.