قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

مقتدی صدر و یادآوری ۸ نکته مهم به دولت عراق درباره نیروهای خارجی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


مقتدی صدر و یادآوری ۸ نکته مهم به دولت عراق درباره نیروهای خارجی

blank

اقطاع نیوز- رهبر جریان صدر ضمن استقبال از تلاش های دولت عراق برای ضابطه مند ساختن حضور نیروهای خارجی در این کشور، چند نکته مهم را در این باره مطرح کرد.

به گزارش سرویس ترجمه اقطاع نیوز به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، «مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر شامگاه امروز (پنج شنبه) در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر، از تلاش دولت این کشور برای ضابطه مند ساختن حضور نیروهای خارجی استقبال کرد.

صدر در پیام توییتری خود در این باره آورده است: این یک مسئله زیبا است که دولت را در تلاش برای ضابطه مند ساختن حضور نیروهای اشغالگر در عراق ببینیم؛ این مسئله ای است که برای آن (دولت) محاسبه می شود.

در پیام رهبر جریان صدر همچنین آمده است: با این حال دوست داشتم برخی نکات مهم را برای آن (دولت عراق) یادآور شوم به ویژه این که برخی نیروها برای برای آموزش نیروهای امنیتی عراق می مانند.

صدر در ادامه نیز هشت نکته را برشمرد جایی که تاکید کرد که نیروهای خارجی در عراق نباید به هیچ وجه در امور داخلی این کشور دخالت کنند، باقی ماندن آنها موقتی و برای یک دوره زمانی مشخص باشد و خاک کشورش را نیز به سکویی برای حمله و تعرض به هیچ کشور دیگری به ویژه کشورهای همسایه آنها تبدیل نکنند.

رهبر جریان صدر ضمن تاکید بر این که ادامه حضور نیروهای خارجی در عراق نباید تحت عنوان اشغال باشد و حضور نظامی آنها نیز به هیچ وجه امکان پذیر نیست، خاطر نشان ساخت که آسمان کشورش نیز همانند زمین و مرزهای آن، آزاد است و نیروهای خارجی هیچ گونه ارتباطی با آن ندارند.

به گفته صدر، حضور دیپلماتیک کشورهای دارای نیروی خارجی در عراق نیز نباید آن چنان زیاد باشد که باعث نگرانی شود و بی سابقه به شمار آید و اگر چنین شد نیز باید بر اساس اصل مقابله به مثل باشد، بدین معنی که کشورش نیز به همان اندازه در کشورهای مذکور حضور دیپلماتیک داشته باشد.

رهبر جریان صدر همچنین تاکید کرد که باید حضور نیروهای خارجی در پایگاه های نظامی عراق پایان یابد و مسئولیت آنها به نیروهای امنیتی کشورش واگذار شود در حالی که در صورت لزوم نیز، حضور نیروهای خارجی باید تحت نظارت دولت عراق باشد.

صدر در پایان نیز ضمن تاکید بر این که در صورت پایبندی به این نکات، بر گروه های مقاومت ملی در عراق لازم است که هر گونه فعالیت نظامی را متوقف کنند و دولت نیز باید همه گروه های ناقض از داخل یا خارج این کشور را مجازات کند، هشدار داد که در صورت نقض این مسئله از سوی نیروهای خارجی نیز، صدور فرمان اقدام نظامی علیه آنها در آینده را بعید نمی داند.

خبر اصلی را در موازین‌نیوز ببینیدآرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزمقتدی صدر و یادآوری ۸ نکته مهم به دولت عراق درباره نیروهای خارجینمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.