قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
معنویت و تربیت صحیح دینی در جامعه نهادینه شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

معنویت و تربیت صحیح دینی در جامعه نهادینه شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


معنویت و تربیت صحیح دینی در جامعه نهادینه شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی صبح سه شنبه در جلسه ستاد استانی احیای امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: متأسفانه کمبود پرداختن به معنویت از سوی متولیان آموزشی و دینی و عدم آگاهی کافی خانواده‌ها از تربیت صحیح باعث ایجاد منکرات در جامعه شده و اجرای قانون نمی‌تواند در همه بخش‌های مقابله با منکرات جوابگو باشد.

وی با تاکید بر اینکه ریشه منکرات در جامعه ناشی از مشکلات معنوی و تربیتی است گفت: روحانیون، نهادهای فرهنگی و اجتماعی استان با توجه به شرایط خاص و مرزی بودن استان در زمینه ترویج فرهنگ بومی و اسلامی تلاش کنند.

حجت الاسلام قریشی همچنین بر احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید در تمامی بخش‌های اجتماعی، فرهنگی و اداری تاکید کرد و گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه اجتماعی اسلام است که همه مردم و مسئولان باید در این امر احساس مسئولیت داشته باشند و در انجام مصوبات و اقدامات محوله از سوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر بخوبی عمل کرده و با جدیت اقدام کنند.

وی به تغییر ساختاری در ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان اشاره کرده و افزود: با توجه به اهمیت اجرایی شدن مصوبات ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان توسط سازمان‌ها و نهادها دبیرخانه ستاد باید فعالانه نسبت به پیگیری اجرای مصوبات اقدام کرده و هر جلسه گزارشات اقدامات انجام گرفته در جلسات ارائه شود.

امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود به اهمیت موضوع عفاف و حجاب در جامعه اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین عوامل نهادینه سازی فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه نظام آموزشی در مدارس و دانشگاه‌ها است که باید مسئولان در این زمینه‌ها برنامه ریزی دقیق‌تر و کاربردی‌تری داشته باشند، انتظار می‌رود مسئله عفاف و حجاب به عنوان محوری ترین موضوع در مدارس و دانشگاه‌ها مورد بحث و پژوهش قرار گرفته و در بین جوانان و دانش آموزان تعمیق پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: یکی از مهمترین مراکز در حوزه امر به معروف و نهی از منکر باشگاه‌ها و اماکن ورزشی است که مسئولان ورزشی استان باید نسبت به رعایت شئونات اسلامی و رفع مشکلات در این حوزه برنامه ریزی های لازم را داشته باشند، عدم پیوست فرهنگی مناسب برای اماکن ورزشی در استان غیر قابل قبول است.

امام جمعه ارومیه اظهارکرد: شورای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات باید احیا شده و از حالت فرمایشی خارج شود در این راستا مدیران و مسئولین ادارات، نهادها و سازمان‌ها باید در اسرع وقت نسبت به فعال سازی این شورا در ادارات و صیانت از کارمندان و آمران به معروف اقدام کنند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزمعنویت و تربیت صحیح دینی در جامعه نهادینه شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.