خانه | سایر استان ها | تهران | مظلومیت فلسطین با کرونا فراموش نشد/روز با شکوه قدس در فضای مجازی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان
مظلومیت فلسطین با کرونا فراموش نشد/روز با شکوه قدس در فضای مجازی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

مظلومیت فلسطین با کرونا فراموش نشد/روز با شکوه قدس در فضای مجازی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


اقطاع نیوز؛ گروه استان‌ها: از سال ۵۸ تاکنون که امام خمینی (ره) در پیامی خطاب به مسلمین ایران و جهان، آخرین جمعه ماه رمضان را «روز قدس» نامید، این روز مبارک فرصتی شد که مسلمانان جهان اسلام برای کوتاه کردن دست دولت اسرائیل و پشتیبانان آن به هم بپیوندند و فریاد «محو اسرائیل» را سر دهند.

هم‌زمان با روز قدس در فضای مجازی مراسم این روز باشکوه برگزار شد و مردم استان تهران در این فضا سنگ تمام گذاشتند، امسال اهمیت گرامیداشت روز قدس بیشتر از همیشه است و جهان اسلام و مجامع اسلامی باید قدرتمندانه‌تر از سال‌های قبل به یاری مردم مقاوم فلسطین بشتابند چراکه پاسداشت موضوع فلسطین به‌عنوان مسئله اول جهان اسلام و دفاع از مظلوم، در هر شرایطی تعطیل ناپذیر است و امسال که باوجود شیوع کرونا از برگزاری مراسم این روز بزرگ در فضای حقیقی منع شده‌ایم، این مراسم باشکوه را به فضای مجازی برده‌ایم و باشکوه‌تر از قبل این مراسم برگزار خواهد شد.

روز قدس، روز تقابل آشکار حق علیه باطل است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران در گفتگو با اقطاع نیوز، در خصوص روز قدس اظهار داشت: روز جهانی قدس روز فریاد انزجار جهان اسلام از صهیونیست‌های غارتگر و روز تقابل آشکار حق علیه باطل است.

حجت‌الاسلام سید محسن محمودی افزود: امسال مردم مؤمن و ولایت مدار استان تهران که همواره در راهپیمایی‌های ویژه این روز حضور فعال داشتند به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌هایی که جهت پیشگیری از ابتلاء به بیماری ناشی از این ویروس وجود دارد، در شرایطی متفاوت با استفاده از ابزارها و روش‌های ارتباطی نوین و مجازی، بار دیگر ثابت کردند که تحت هر شرایطی، روحیه ایثار و مقاومت و مبارزه علیه استکبار و حکومت‌های ظالم را در خود حفظ کرده و در انحصار مرزها و شرایط نخواهند بود و همواره در کنار فلسطین و خصم دشمنان آن می‌مانند.

وی عنوان داشت: ایام شیوع کرونا فضای مجازی را به عرصه‌ای تبدیل کرد که چالش‌ها به فرصت تبدیل شد و امروز در روز قدس فریاد مظلومیت قدس شریف از طریق این فضا به گوش جهانیان رسانده شد.

روز قدس، تجلی و نماد وحدت و یکپارچگی جهان اسلام است

استاندار تهران نیز در گفتگو با اقطاع نیوز، با اشاره به فرمایش حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند «روز قدس، روز حیات اسلام است» اظهار داشت: مردم مؤمن و ولایت مدار استان تهران امسال به سبب شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از این ویروس به جهت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، امکان برگزاری راهپیمایی وسیع روز جهانی قدس را ندارند.

انوشیروان محسنی بندپی افزود: مردم با توجه به اهمیت روز قدس امسال با استفاده از ابزارها و روش‌های ارتباطی نوین و مجازی، بار دیگر ثابت کردند که تحت هر شرایطی، روحیه ایثار و مقاومت و مبارزه علیه استکبار و حکومت‌های ظالم را فراموش نکرده‌اند و باصلابت‌تر از همیشه در عرصه مقابله با ظالمان ایستادگی می‌کنند.

وی بیان داشت: امسال روز قدس با عشق خالصانه به منصه ظهور گذاشته شد و نشان دادند که امروز تجلی و نماد وحدت و یکپارچگی جهان اسلام در حمایت از قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین است و در مقابل غاصبان و اشغالگران صهیونیست ایستاده‌اند.

نقش انکارناپذیر ترامپ در تقویت صهیونیست‌ها

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ری نیز در گفتگو با اقطاع نیوز عنوان داشت: روز قدس، روز بیعت با فلسطین است و امروز روزی نیست که فقط به تظاهرات و راهپیمایی محدود شود بلکه تظاهرات و راهپیمایی یکی از تجلیات بیعت با آرمان فلسطین است.

حجت‌الاسلام علی کنگر لو افزود: امسال که شیوع ویروس کرونا جهان را آلوده کرده است، موضوع عوض نشده و همان است، این‌که انسان بتواند با آرمان فلسطین بیعت کند و در طول سال پایبند این بیعت باشد و اگر در فضای حقیقی قابل‌اجرا نباشد، قطعاً در فضای مجازی و در وجدان و ضمیر انسان‌ها قابل‌اجرا است و خواهد بود.

کنگرلو بیان داشت: با توجه به توطئه رژیم صهیونیستی مبنی بر الحاق منطقه «غور اردن» و شهرک‌های صهیونیست نشین در کرانه باختری به اسرائیل، با روشنگری این موضوع توسط مردم مسلمان دنیا محکوم شد.

وی در ادامه گفت: قطعاً نقش ترامپ در جریان تقویت رژیم غاصب اسرائیل با اجرای چنین طرح‌هایی زیاد است، لذا ملت‌های مسلمان به ویژه ملت ایران در این راستا استکبارستیزی خود را نشان دادند و به آمریکا اعلام کردند با شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی جبهه مقاومت تحت ولایت مقام معظم رهبری به نقش خود در حمایت از مظلومان و آرمان‌های مردم منطقه و مسلمان ادامه خواهد داد.

رئیس اداره تبلیغات ری عنوان داشت: مردم ری امروز راهپیمایی نکردند اما با تشکل‌های دینی، و مبلغین و با استفاده از رسانه و شبکه‌های اجتماعی نقش خود را در تبیین توطئه‌های دشمن اظهار کردند.

صدای مظلومیت فلسطین در فضای مجازی پیچید

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران در گفتگو با اقطاع نیوز بیان داشت: امسال که روز جهانی قدس هم‌زمان با شیوع ویروس کرونا شده و به منظور رعایت مسائل ایمنی و بهداشتی راهپیمایی روز قدس برگزار نشد، این امر موجب فراموشی این روز بزرگ نشد زیرا مسئله فلسطین و قدس شریف یک دغدغه فراملی است و جنبه انسانی و دینی دارد.

حجت‌الاسلام علی‌اصغر سهرابی افزود: امسال که سخنران روز جهانی قدس مقام عظمای ولایت است، قطع یقین سخنان ایشان راهگشا و نقشه راهی جهت آزادسازی قدس شریف و فلسطین خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه قدرت فضای مجازی کمتر از فضای حقیقی نیست بیان داشت: یکی از ظرفیت‌های بسیار قدرتمند در شرایط خاص کرونایی استفاده از فضای قدرتمند مجازی است لذا می‌توان با ایجاد یک جریان فکری در سطح کشور و جهان صدای مظلومیت مردم فلسطین و قریب بودن پیروزی را به گوش جهانیان رساند.


مظلومیت فلسطین با کرونا فراموش نشد/روز با شکوه قدس در فضای مجازی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۲۲ ۱۲:۴۴:۵۳

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.