قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
مصرف بیش از ۳ میلیارد متر مکعب گاز در نیروگاه‌های فارس - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

مصرف بیش از ۳ میلیارد متر مکعب گاز در نیروگاه‌های فارس – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


مصرف بیش از ۳ میلیارد متر مکعب گاز در نیروگاه‌های فارس – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، غلامعباس حسینی یکشنبه با بیان اینکه مصرف گاز نیروگاه‌ها در مدت مشابه سال گذشته ۳ میلیارد و ۸۰۴ میلیون و ۴۳۶ مترمکعب بود، افزود: مصرف گاز در نیروگاه‌های فارس امسال ۱۶ درصد افزایش داشته است.

وی تاکید کرد: با گازرسانی صحیح و به موقع به نیروگاه‌های استان و تأمین گاز آنها، مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌های یک، دو و سه کازرون، جهرم، حافظ و سیکل ترکیبی به حدود صفر رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز فارس ادامه داد: امیدواریم مصرف گاز در نیروگاه‌ها بدون اعمال محدودیت مصرف، تا پایان امسال استمرار داشته باشد.

حسینی، درباره مصرف گاز صنایع فارس نیز توضیح داد: صنایع عمده و فوق عمده استان، بزرگ‌ترین مصرف کنندگان گاز فارس هستند به صورتی که مصرف گاز در صنایع سیمان از ابتدای امسال برابر با ۲۶۱ میلیون و ۴۰۸ هزار مترمکعب، صنایع فولاد و ذوب آهن برابر ۳۴۸ میلیون و ۲۵۶ هزارمترمکعب، پتروشیمی‌ها برابر با ۸۵۸ میلیون و ۵۳۴ هزار مترمکعب و پالایشگاه‌ها برابر با ۱۰۲ میلیون و ۱۳ هزار متر مکعب بوده است.

مدیر عامل شرکت گاز فارس با اشاره به افزایش ۸۵ درصدی گازرسانی به صنایع استان تصریح کرد: با تلاش‌های انجام شده، این شرکت توانسته در برنامه‌ریزی‌های مربوط به گازرسانی به صنایع و نیروگاه‌ها به اهداف تعیین شده خود دست یابد. هم‌اینک با تلاش‌های صنعتگران گاز فارس و حمایت‌های دولت تدبیر و امید، بیش از هشت هزار و ۱۸۶و احد صنعتی از نعمت ارزشمند گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

وی تصریح کرد: سرعت بخشیدن به روند گازرسانی به صنایع، علاوه بر جهش تولید، توسعه اقتصادی و خدمات متوازن گازرسانی، موجب جایگزینی این سوخت پاک با دیگر سوخت‌های فسیلی و کاهش آلودگی هوا و محیط زیست می‌شود.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزمصرف بیش از ۳ میلیارد متر مکعب گاز در نیروگاه‌های فارس – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.