قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
مشکل سیستم جدید صدور کارت بازرگانی برطرف می‌شود

مشکل سیستم جدید صدور کارت بازرگانی برطرف می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


مشکل سیستم جدید صدور کارت بازرگانی برطرف می‌شود

به گزارش گروه سیاسی اقطاع نیوز، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: در جلسه امروز گزارشی از وضعیت اقتصادی کالا‌ها و خدمات مطرح شد و همچنین مقرر شد حوزه‌هایی که مرتبط با بحث اقتصادی هستند، تحلیل‌های لازم را انجام دهند.

وی ادامه داد: انشاءالله ما بتوانیم مشارکت عمومی و همراهی مردم را در اوضاع اقتصادی داشته باشیم. قرار شد حوزه‌هایی که مرتبط با اقتصاد است توسط دستگاه‌ها به موقع تحلیل و اطلاع‌رسانی شود تا در بستر مناسب مشارکت مردم و بنگاه‌های اقتصادی را داشته باشیم که در شرایط کنونی، موضوع خطیری است.

وزیر کشور با بیان اینکه بحث ساماندهی کارت بازرگانی در جلسه امروز مطرح شد، اظهار کرد: سیستم جدید فعال شده و اعتراضاتی در نحوه صدور این کارت‌ها وجود داشت که قرار شد ستاد قاچاق کالا جلساتی بگذارد و مشکل را حل کند تا تجار و بازرگانان به خوبی فعالیت خود را انجام دهند.

وی با اشاره به طرح موضوع ارز‌های برگشتی در جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: اعداد و ارقام مختلفی در فضای رسانه مطرح شده است. در جلسه امروز که همه دستگاه‌ها حضور داشتند، دستگاه‌ها توضیحات لازم را دادند و مشخص شد که در کل عدد مطرح شده نمی‌تواند مبنایی برای قضاوت قرار گیرد.

رحمانی فضلی افزود: قرار شد با مسئولیت یکی از دستگاه‌ها، موضوع ارز‌های برگشتی بررسی شود و در داخل خانواده دولت این موضوع حل شود. همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضاییه هم معتقد بودند که ارز‌ها باید برگردد.

وزیر کشور در ادامه با بیان اینکه مقرر شد سه و نیم میلیون ماسک به داروخانه‌ها تحویل داده شود، گفت: حداکثر قیمت هر عدد ماسک، ۱۳۰۰ تومان قیمت‌گذاری شده که وزارت بهداشت باید مراقبت‌های لازم را در این زمینه انجام دهد.

وی به طرح موضوع اینترنت در جلسه امروز اشاره کرد و گفت: مسئولان مخابرات و سازمان تنظیم مقررات رادیویی گزارش‌هایی را مطرح کردند و با تصمیمات جدیدی که گرفته شده، امیدواریم مشکل تعرفه‌ها و نیز سرعت اینترنت حل شود، مخصوصاً که با توجه به بازگشایی مدارس، نیاز دوچندانی در این حیطه احساس می‌شود.

وزیر کشور در ادامه درباره تأمین کالا‌های اساسی گفت: روند تأمین کالا‌های اساسی از واردات و رسیدن کشتی‌های باری تا توزیع در خرده‌فروشی‌ها را پیگیری می‌کنیم و تلاش می‌کنیم دغدغه‌ای برای مردم ایجاد نشود. امیدواریم با تلاش همه دستگاه‌ها، خدمات این حوزه را بهبود بخشیم.

رحمانی فضلی با قدردانی از رسانه‌ها گفت: خواهش من این است که مبانی تحلیل‌ها و اصول توجه به مسائل اقتصادی با در نظر گرفتن شرایط کشور باشد. ما امروز در شرایط عادی نیستیم و در واردات و صادرات با تحریم‌های سختی مواجه هستیم.

وزیر کشور با بیان اینکه تحریم‌ها هزینه‌های اضافه به‌بار آورده‌اند و درآمد را کاهش داده است گفت: تولید، صادرات و واردات در این شرایط مستلزم همکاری همگانی است.

انتهای پیام/۴۱۲۹/آرشیو آنا | سرویس خبری اقطاع نیوزمشکل سیستم جدید صدور کارت بازرگانی برطرف می‌شودنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.