قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

مساعدت مالی سازمان ملل برای برون رفت افغانستان از بحران اقتصادی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان | افغانستان


مساعدت مالی سازمان ملل برای برون رفت افغانستان از بحران اقتصادی

اقتصادی 550x295 - مساعدت مالی سازمان ملل برای برون رفت افغانستان از بحران اقتصادی

اقطاع نیوز: معاون فرستادۀ خاص سرمنشی سازمان ملل و هماهنگ‌کننده امور بشر دوستانه این سازمان برای افغانستان، از برنامه‌ ۸ ملیارد دالری برای نجات افغانستان ازبحران اقتصادی سخن گفته است…

سازمان ملل در برنامه‌ای برای بیرون کشیدن افغانستان از بحران اقتصادی ۸ ملیارد دالر هزینه خواهد کرد. این برنامه‌ قرار است تا چند ماه دیگر در سال آینده عیسوی اجرایی شود.

بر بنیاد این برنامه، تهیه مواد غذایی به نیازمندان خاصتاً اطفال، ایجاد شغل، پرداخت بدهی‌های برق افغانستان به کشورهای همسایه و کمک با حکومت برای بازسازی سیستم حکومت‌داری در افغانستان، راهکار سازمان ملل برای برون رفت افغانستان از بحران اقتصادی و گرسنگی است.

رامزالااکبروف معاون فرستادۀ ویژۀ سرمنشی سازمان ملل و هماهنگ‌کننده امور بشر دوستانه این سازمان برای افغانستان در گفتگو با وال استریت ژورنال، از این برنامه‌ ۸ ملیارد دالری برای نجات افغانستان ازبحران اقتصادی سخن گفته است.

او گفته است که مردم افغانستان به عزت و امید نیازدارند و حمایت ازسیستم‌ها در افغانستان برای سازمان ملل مهم است.

به اساس گزارش‌ها، سازمان ملل از هم اکنون کار روی برنامه‌ریزی برای راهکار اقتصادی‌اش درافغانستان را آغاز کرده است.

پس از سرنگونی حکومت پیشین، کاهش کمک‌های جهانی برای افغانستان، منجمد شدن دست کم ۱۰ ملیارد دالر ذخایر ارزی افغانستان توسط جامعه جهانی و نیز بحران بیکاری و بندش در روند بانکداری، اقتصاد کشور افت قابل توجهی داشته است.

طالبان از جامعه جهانی خواسته است برای برون رفت افغانستان از بحران اقتصادی و فقر، پول‌های منجمد شده کشور را آزاد کند و کمک‌هایش برای باشنده گان افغانستان را از سر گیرد.

 آرشیو افغانستان | سرویس خبری اقطاع نیوزمساعدت مالی سازمان ملل برای برون رفت افغانستان از بحران اقتصادینمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + پانزده =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.