قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
۸۳ پروژه عمرانی در دیلم و گناوه افتتاح و یا کلنگ‌زنی شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

مروری بر هفته دولت در خراسان شمالی / سهم شهرستان‌ها از اعتبارات – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


مروری بر هفته دولت در خراسان شمالی / سهم شهرستان‌ها از اعتبارات – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

اقطاع نیوز – گروه استان‌ها: آخرین هفته دولت در دولت دوازدهم نیز به پایان رسید و در آن پروژه‌های بسیاری افتتاح و یا کلنگ زنی شد. پروژه‌هایی در حوزه‌های مختلف؛ از آبرسانی گرفته تا صنعتی و کشاورزی.

این پروژه‌ها در خراسان شمالی نیز پر رونق بود به طوری که علی بیگ‌زاده، معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان شمالی در نشست شورای اداری خراسان شمالی اظهار کرد: طی هفته دولت سال جاری ۷۵۱ پروژه با اعتبار ۲ هزار و ۵۵۰ میلیارد و ۱۴۷ میلیون تومان در خراسان‌شمالی افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد.

اما برای بررسی جزئیات بیشتر و دقیق‌تر پروژه‌ها با فرمانداران شهرستان‌های استان به گفتگو نشستیم.

بجنورد پیش رو در پروژه‌های بهداشتی هفته دولت

غلامرضا عوض زاده، فرماندار بجنورد در گفتگو با مهر در این خصوص اظهار کرد: همزمان با هفته دولت، ۱۴۱ پروژه در بخش‌های مختلف این شهرستان با صرف ۲ هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال اعتبار و همچنین آورده سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: از این تعداد ۱۰۳ پروژه در بخش دولتی با صرف هزار و ۵۹۰ میلیارد ریال اعتبار و ۳۸ پروژه در بخش خصوصی با هزینه هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

عوض زاده افتتاح مرکز جراحی قلب بیمارستان امام حسن (ع) بجنورد با ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار، دانشکده دندان پزشکی با ۲۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار و کلینیک تخصصی بیمارستان امام علی با ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار را از پروژه‌های شاخص در هفته دولت عنوان کرد.

پیشرفت مناسب طرح‌های کلیدی شیروان

امین رضا مرآتی، فرماندار شیروان نیز در گفتگو با مهر در این خصوص بیان کرد: همزمان با هفته دولت ۹۹ طرح عمرانی، خدماتی و زیربنایی شهرستان شیروان با اعتبار ۹۱۹ میلیارد ریال، به صورت متمرکز با دیگر مناطق خراسان شمالی افتتاح شد.

وی افزود: همچنین در هفته دولت عملیات اجرایی هشت طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان با اعتبار ۱۹۴ میلیارد ریال آغاز شد.

مرآتی با اشاره به برخی طرح‌های بزرگ در دست اجرا در این شهرستان، گفت: طرح گلخانه ۱۰۰ هکتاری و نیز گاوداری ۱۰ هزار راسی نیز که امسال اجرای آن در این شهرستان آغاز شده بود از پیشرفت قابل قبولی برخوردار هستند.

بالاترین اعتبارات خراسان شمالی در اسفراین

طاهر رستمی، فرماندار شهرستان صنعتی اسفراین در گفتگو با مهر اظهار کرد: ۱۶۱ پروژه عمرانی، تولیدی و خدماتی با صرف ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور استاندار خراسان شمالی در اسفراین افتتاح یا کلنگ‌زنی شد.

وی افزود: از این تعداد طرح افتتاحی ۱۲۹ پروژه در بخش دولتی با صرف ۵۲۴ میلیارد ریال اعتبار و ۲۴ پروژه نیز در بخش خصوصی با هزینه چهار هزار و ۵۷۸ میلیارد ریال افتتاح شد.

رستمی تصریح کرد: همزمان با افتتاح این پروژه‌ها هشت طرح نیز با اعتبار ۲۲۹ میلیارد ریال کلنگ زنی شد.

blank

فرماندار اسفراین در ادامه به برخی مهم‌ترین پروژه‌های افتتاح شده اشاره داشت و بیان کرد: افتتاح فاز جدید طرح توسعه شرکت صنعتی آذین فورج و ۴ واحد بوم گردی، کمربند شمالی شهر اسفراین، پارک شهید صالحی در حوزه شهرداری، ۵۸ پروژه در بخش دهیاری‌ها، ۱۰ پروژه آسفالت راه روستایی و ۳۶ پروژه آسفالت معابر روستایی از مهم‌ترین طرح‌های عمرانی و تولیدی افتتاح شده این شهرستان به شمار می‌آید.

اشتغال ۳۲۸ نفر در فاروج

مسعود صادق، فرماندار فاروج در شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: ۹۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۶۰ میلیارد ریال به مناسبت هفته دولت در فاروج کلنگ زنی یا افتتاح شد.

وی افزود: ۱۷ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۷۳ میلیارد ریال ارمغان بخش خصوصی در هفته دولت برای فاروج است.

صادق در پایان گفت: ۷۵ پروژه با اعتبار ۲۶۷ میلیارد ریال نیز دست آورد بخش دولتی در هفته دولت برای این شهر است که ماحصل افتتاح این پروژه‌ها اشتغالزایی برای ۳۲۸ نفر از مردم شهرستان فاروج است.

کمترین پروژه هفته دولت در گرمه

علیرضا گل حسنی، فرماندار گرمه نیز در گفتگو با مهر اظهار کرد: طی هفته دولت ۲۴ پروژه عمرانی در این شهرستان با سرمایه‌گذاری بخش دولتی و خصوصی افتتاح شد.

وی افزود: ۱۶ پروژه بخش دولتی به ارزش ۶۵ میلیارد و ۲۸۱ میلیون ریال و ۸ پروژه بخش خصوصی به ارزش ۵۱ میلیارد و ۳۸۶ میلیون ریال اجرا شده که در هفته دولت به بهره برداری رسید.

blank

گل حسنی گفت: پروژه‌های عمرانی بخش دولتی در زمینه‌های مختلف از جمله راهداری و حمل و نقل، گازرسانی، برق رسانی، کشاورزی و شهرداری‌ها، اجرا و بهره برداری شد.

کلنگ زنی ۵۰ پروژه در جاجرم

رضا آذری، فرماندار جاجرم در گفتگو با مهر تاکید کرد: در هفته دولت ۶۴ پروژه با بیش از ۳۶۰ میلیارد ریال اعتبار در این شهرستان افتتاح یا کلنگ‌زنی شد.

وی از آغاز ۵۰ پروژه به ارزش ۵۱ میلیارد ریال نیز خبر داد و افزود: تأمین برق منشأ ابوذر و تأمین برق روستای کربلای حاج حسینعلی از جمله طرح‌های کلنگ زنی شهرستان در هفته دولت است.

آذری در انتها گفت: نصب و راه اندازی سایت موبایل به ارزش ۱۲ میلیارد ریال از دیگر طرح‌هایی است که در هفته دولت وارد مرحله اجرایی می‌شود.

اعتبار ۴۸ میلیارد تومانی برای افتتاح پروژه‌های راز و جرگلان

روح الله حسین پور، فرماندار راز و جرگلان در آئین بهره برداری از پروژه‌های این شهرستان اظهار داشت: همزمان با هفته دولت بهره‌برداری و یا کلنگ‌زنی ۸۳ پروژه عمرانی در این شهرستان مرزی خراسان شمالی آغاز شد.

وی افزود: ۷۴ پروژه از این تعداد مربوط به بخش دولتی، ۷ پروژه مربوط به بخش خصوصی و یک پروژه نیز کلنگ زنی بوده است.

blank

حسین پور اعتبار هزینه شده برای طرح‌های به بهره برداری رسیده را ۴۸۸ میلیارد ریال دانست که ۱۸۶ میلیارد و ۱۹۶ میلیون ریال آن سرمایه گذاری بخش دولتی بوده است.

فرماندار راز و جرگلان با اشاره به اینکه ۵۸ پروژه قابل بهره برداری مربوط به روستاهای شهرستان است، تصریح کرد: گابیون بندی ۵ هزار متر مکعب و دیوارکشی ساحلی هزار و ۲۰۰ متر مکعب در روستای باغلق و تأمین برق سایت بی تی اس ایرانسل شهرستان از شاخص‌ترین پروژه‌های افتتاحی بود.

اشتغال ۹۲۹ نفر در مانه و سملقان طی هفته دولت

محمود رضا معموری، فرماندار مانه و سملقان نیز در گفتگو با مهر اظهار کرد: ۶۵ پروژه عمرانی، خدماتی، کشاورزی و زیربنایی با صرف اعتباری بیش از ۵۹۷ میلیارد و ۷۳۰ میلیون ریال به مناسبت هفته دولت در این شهرستان خراسان شمالی افتتاح شد.

وی افزود: از این تعداد پروژه ۴۶ پروژه توسط بخش دولتی و ۱۹ پروژه نیز توسط بخش خصوصی در این شهرستان اجرا شده است.

معموری در انتها با بیان اینکه با افتتاح این تعداد پروژه برای ۹۲۹ نفر شغل ایجاد می‌شود، گفت: عملیات اجرایی چهار پروژه در بخش آب و فاضلاب، مخابرات و جهاد کشاورزی نیز آغاز می‌شود.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزمروری بر هفته دولت در خراسان شمالی / سهم شهرستان‌ها از اعتبارات – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.