قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
مدیر جامعه الزهرا خبر داد: ۲۲ هزار طلبه در سال تحصیلی جاری تحصیل می کنند/ همکاری ۵۲۰ استاد در شرایط کرونا

مدیر جامعه الزهرا خبر داد: ۲۲ هزار طلبه در سال تحصیلی جاری تحصیل می کنند/ همکاری ۵۲۰ استاد در شرایط کرونا – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


مدیر جامعه الزهرا خبر داد: ۲۲ هزار طلبه در سال تحصیلی جاری تحصیل می کنند/ همکاری ۵۲۰ استاد در شرایط کرونا

اقطاع نیوز- مدیر جامعه الزهرا(س) گفت: در سال تحصیلی جاری ۲۲ هزار طلبه در جامعه الزهرا(س) تحصیل می کنند و بیش از ۵۰ هزار طلبه هم از این مرکز حوزوی فارغ التحصیل شدند که در ایران و دیگر کشورها نقش آفرینی می کنند.

به گزارش خبرنگار اقطاع نیوز، حجت الاسلام والمسلمین مدنی در مراسم افتتاح بسیج اساتید و نخبگان حوزه های علمیه خواهران و معرفی فرمانده بسیج نخبگان و طلاب جامعه الزهرا بیان داشت: دفاع مقدس حماسه بزرگ هشت ساله ای است که به ما و امت های اسلامی درس شرف، شجاعت، عزت طلبی و ستم سوزی داد.

او با بیان اینکه هفته دفاع مقدس برای همه مادرس های فراوانی دارد، گفت: هشت سال دفاع مقدس این درس اساسی را بر اندیشه و ضمیر ما حاکم کرد و ما را از بن دندان معتقد کرد که لا حول ولا قوه الا بالله و مَن نصر الا مِن عندالله العزیز الحکیم.

مدیر جامعه الزهرا(س) تصریح کرد: هفته دفاع مقدس را ۴۰ سال قبل زمانی آغاز کردیم که در نهایت ضعف ظاهری بودیم و دشمن بر حسب ظاهر، در اوج قله قدرت بود.

او با بیان وضعیت ایران در سال ۵۹ و اینکه بلوک شرق و غرب و آمریکا از صدام در جنگ تحمیلی حمایت می کردند، گفت: همه چیز برای شکستن انقلاب هماهنگ و همدست شده بود اما خداوند به بهترین وجه به ما نشان داد که «لا موثر وجود الا الله» و « لا حول ولا قوه الا بالله».

مدنی به خاطره ای از مرحوم آیت الله صدوقی اشاره کرد و بیان داشت: شهید آیت الله صدوقی در یکی از عملیات ها، قبل از عملیات به برخی طلاب گفته بودند که «خیلی نگرانم چون هرجا می روم برخی احساس غرور می کنند». اتفاقا آن عملیات موفق نبودیم. درحقیقت هرجا که ما احساس غرور می کردیم خداوند دست توانای خود را به ما یادآوری می کرد و می گفت که شما عِدّه و عُدّه ای ندارید و اگر بر دشمن فائق می آئید دست غیب رحمانی خداوند است.

او با بیان اینکه امروز هم خدا همان خدا و توان، همان توان است، تصریح کرد: اینکه رهبر انقلاب وارد میدان سنگین جهانی می شود و اروپا و آمریکا و صهیونیست ها را خطاب قرار می دهد به جهت آن است که باور دارد «و مَن نصر الا مِن عندالله العزیز الحکیم».

مدیر جامعه الزهرا(س) ابراز امیدواری کرد: به برکت خون های پاک شهدا، بزودی تجلّی دیگری به صورت شکست استکبار و شکست مزدوران خودفروخته ببینیم.

او افزود: درس دومی که از هشت سال دفاع مقدس گرفتیم در قوای باطن، درس اول و در اسباب ظاهر، مردم هستند. در میان اسباب ظاهری جنگ نشان داد که سبب قدرتمند، مردم هستند و شجره طیبه بسیج تبدیل به موج وسیعی شد که جبهه ها را پر کرد و خیل شهدا و الگوها را برای ما گذاشت.

مدنی ابراز امیدواری کرد: این برگ از کتاب هشت سال دفاع مقدس با همان مسیر و نشانه ها ادامه یابد و بسیج خواهران حوزه های علمیه به طور مستقل شکل بگیرد.

او در گزارشی از وضعیت جامعه الزهرا(س) اظهار داشت: جامعه الزهرا در سال تحصیلی جاری بیش از ۲۲ هزار طلبه در چهار سطح مختلف حوزوی دارد که در هیچ کجای کشورهای اسلامی نمونه چنین تجمعی از بانوان وجود ندارد.

مدیر جامعه الزهرا(س) ادامه داد: همچنین بیش از ۷۰۰ نفر استاد با ما کار می کنند و در این شرایط کرونایی ۵۲۰ نفر با ما همکاری می کنند ضمن آنکه بیش از ۵۰ هزار فارغ التحصیل جامعه الزهرا(س) در جامعه هستند که بسیاری از آنان در قالب استاد یا مدیر مراکز حوزوی فعالیت می کنند و تعداد بسیاری در کشورهای خود نقش آفرینی می کنند.

او افزود: این ظرفیت اقتضا می کرد که آغوش جامعه الزهرا در زمینه بسیج هم برای اساتید همه حوزه های خواهران باز باشد اما جامعه الزهرا خود را میزبان می داند و بنا دارد از همه ظرفیت های حوزه، مدارس و اساتید بهره بگیرد و در شوراها دخیل کند چون باور ما این است که بسیج جبهه جنگ است.

مدنی در عین حال تاکید کرد: آنچه باید مورد توجه قرار گیرد اینکه استادان و نخبگان اقتضای خود را دارند لذا شئون و جایگاه استادی حفظ شود و موتور محرکه برای نیروهای کف خیابان باشد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزمدیر جامعه الزهرا خبر داد: ۲۲ هزار طلبه در سال تحصیلی جاری تحصیل می کنند/ همکاری ۵۲۰ استاد در شرایط کرونانمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.