قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
45 کیلومتری که بوی خون می‌دهد/محور ریگان – نرماشیر نیازمند اعتبارات ملی

محور ریگان – نرماشیر نیازمند اعتبارات ملی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


محور ریگان – نرماشیر نیازمند اعتبارات ملی

به گزارش اقطاع نیوز از ریگان، ۴۵ کیلومتر از محور ریگان به نرماشیر که یکی از پرترددترین محورهای استان کرمان است، چندین سال است که کلنگ دو بانده شدن آن به زمین خورده اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است.

قرار گرفتن محور ریگان به نرماشیر در محور ترانزیتی ریگان به چابهار بر ترافیک این محور افزوده است و این موضوع تصادفات منجر به جرح و فوت را افزایش داده است.

محور ریگان به نرماشیر این روزها بوی خون می‌دهد و هر لحظه باید در انتظار بوسه مرگ بر جان رهگذران آن بود.

این شهرستان به‌دلیل قرار گرفتن در مسیر ترانزیتی ریگان – چابهار روزانه شاهد تردد سنگین در این محور است که به دلیل دوبانده نبودن، جاده، در طول هفته شاهد قربانیان زیادی است که آن را به یکی از قتلگاه‌های استان کرمان تبدیل کرده است و  خانواده‌هایی را داغدار و فرزندانی را یتیم می‌کند و می‌طلبد مسؤولان نیم‌نگاهی به چشمان اشک‌آلود فرزندان یتیم قربانیان این محور داشته باشند.

blank

حوادث تلخی که خانواده‌ها را داغدار و کودکان را یتیم می‌کند

عبدالله سرحدی یکی از رانندگان محور ریگان نرماشیر در گفت‌وگو با اقطاع نیوز در ریگان ابراز کرد: به‌دلیل ترافیک سنگین محور ریگان نرماشیر ما شاهد کشته‌هایی در اثر تصادفات این محور هستیم و ترس و وحشت ما آن‌قدر زیاد است که با دلهره در این محور تردد می‌کنیم.

این راننده ریگانی ادامه داد: وجود وسایل نقلیه حامل سوخت قاچاق در این محور هر روز بر تصادفات منجر به جرح و فوت این محور می‌افزاید.

رضا محمدی یکی از شهروندان ریگانی می‌گوید: در این محور شاهد از دست دادن عموی خود بودم، این محور تبدیل به قتلگاه شده است.

وی عنوان کرد:  ۳ فرزند عمویم به‌دلیل کم‌کاری مسؤولان، یتیم شدند و اگر این محور دو بانده بود شاهد چنین حوادث ناگواری نبودیم.

مصطفی دستی یکی دیگر از شهروندان ریگانی بیان داشت: سال‌هاست که محور ۴۵ کیلومتری ریگان نرماشیر عملیات آن در سه شهرستان ریگان، فهرج و نرماشیر آغاز شده است اما عملیات آن به کندی در حال انجام است.

این شهروند ریگانی ابراز کرد: مسؤولان مربوطه هر روز شاهد کشته و زخمی‌هایی در این محور هستند اما این موضوع برایشان عادی شده و هیچ تصمیمی برای تکمیل محور نمی‌گیرند.

blank

ضرورت تخصیص اعتبارات ملی به محور ریگان – نرماشیر

امین باقری فرماندار ریگان در گفت‌وگو با خبرنگار ریگان اظهار داشت: محور ریگان – نرماشیر در محور ترانزیتی قرار دارد که روزانه هزاران خودرو از این محور تردد می‌کنند.

وی تصریح کرد: باند دوم ریگان به نرماشیر چند سالی است کلنگ آن به زمین زده شده است اما پیشرفت لاک‌پشتی دارد.

فرماندار ریگان با اشاره به اینکه قرار بود این محور هر چه سریع‌تر به‌دلیل ترافیک سنگین آسفالت شود، افزود:  فقط ۵ کیلومتر از  محور در ریگان آسفالت و زیرسازی شده است، در دو شهرستان فهرج و نرماشیر زیرسازی شروع شده بود اما مدتی‌ست متوقف شده است.

وی خاطرنشان کرد: همه ساله از شهرستان در قالب کمیته برنامه‌ریزی اعتباراتی از شهرستان تخصیص می‌یابد اما جوابگو نیست و  نیازمند اعتبارات ملی هستیم.

باقری با اشاره به اینکه تاکنون ده‌ها نفر در این محور جان خود را از دست داده‌اند، بیان داشت: این محور خانواده‌های زیادی را داغدار کرده است. وضعیت این محور خطرناک بوده و خواستار تسریع و توجه ویژه به آن هستیم.

گزارش از: موسی ملائیان

انتهای پیام/۸۰۰۱۴/ب
آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزمحور ریگان – نرماشیر نیازمند اعتبارات ملینمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.