قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
مجلس یازدهم کارهای محلی را به شوراها تفویض کند

مجلس یازدهم کارهای محلی را به شوراها تفویض کند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز از اصفهان، علیرضا نصراصفهانی صبح امروز در صد و بیست و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به حادثه ۱۵ خرداد در سال ۱۳۴۲ در قم و شهادت تعدادی از هموطنان در آن واقعه اظهار کرد: ۱۵ خرداد نقطه عطف انقلاب اسلامی بود که زمانی این واقعه رخ داد که امام خمینی(ره) به لایحه ایالتی و ولایتی آن روزها و انقلاب سفید اعتراض کردند که منجر به دستگیری ایشان شد که به دنبال آن مردم تجمعات اعتراضی برگزار کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه امام(ره) در دو جبهه در حال مبارزه بود، افزود: جبهه اول شاه و اعوان و انصارش و جبهه دوم مبارزه با کسانی که مانع از حرکت ایشان بودند که حتی بعضاً از روحانیون هم بوده و امام(ره) را از ورود به سیاست و اعلام موضع منع می‌کردند.

وی در ادامه به آغاز فعالیت دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و ضمن تبریک به همه نمایندگان از جمله نمایندگان استان و به ویژه نمایندگان شهرستان اصفهان گفت: امید داریم همراهی نمایندگان شهرستان اصفهان با شورای اسلامی شهر اصفهان و برنامه‌ریزی آن‌ها منجر به اتفاقات خوبی در شهر اصفهان و شهرستان اصفهان شود.

نصراصفهانی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب برای آغاز به کار مجلس یازدهم مطرح کرد: ایشان در این پیام تأکید کردند سطحی‌نگری نمایندگان و تفکر محلی آن‌ها همواره یکی از چالش‌های جدی و آفت‌های موجود در دوره‌های قبل بود که امیدوارم نمایندگان به آن گرفتار نشوند؛ مجلس نقطه امید مردم و نقطه اتکای مجریان و مجلس واقعی در رأس امور کشور خواهد بود و چنین مجلسی در رساندن کشور به هدف‌های والا سهم به سزایی خواهد داشت؛ آفت عمده، سرگرم شدن نمایندگان به حواشی زیانبار و وارد کردن انگیزه‌های ناسالم شخصی و جناحی و یا سهل انگاری در کار یا در دسته بندی‌های احیاناً ناسالم قومی و قبیله‌ای و امثال آن است، در حال حاضر اقتصاد و فرهنگ در صدر فهرست اولویت‌های کشور است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر پرهیز از حب و بغض‌های شخصی و جناحی، ابراز کرد: تعامل میان نمایندگان مردم در شورای شهرها و نمایندگان استان باید وجود داشته باشد، امید داریم در سایه این تعامل، همراهی و همکاری اتفاقات خوبی رخ دهد و بتوانیم مأموریت شورای اسلامی شهرها و روستاها را اجرایی و مطالبات را دنبال کنیم و از این شرایط سخت گذر کنیم.

وی با تأکید بر اینکه یکی از موضوعات مهمی که باید توسط نمایندگان مجلس پیگیری شود موضوع آب زاینده رود و آب اصفهان است، بیان کرد: با وجود بارش‌های خوب اما اخبار نشان می‌دهد که همچنان در شرایط نامطلوبی حتی از لحاظ برخورداری از آب شرب قرار داریم که نیازمند صرفه‌جویی هستیم

نصراصفهانی با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی مصرف آب شرب در این روزها در اصفهان، عنوان کرد: از مردم درخواست داریم همچنان در مصرف آب صرفه‌جویی کنند، چراکه با عدم توجه به این توصیه ممکن است مشکل آب شرب در آینده پیدا کنیم، در تابستان پیش رو وجود گرما و همچنین شرایط کرونایی موجب شده تا مصرف آب شرب افزایش یابد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه اذعان کرد: یکی از مواردی که لازم است نمایندگان مجلس دنبال کنند پروژه‌های نیمه تمام در استان اصفهان و شهر اصفهان و تعهدات آبی که دولت‌ها به اصفهان داشتند است، لازم است قول‌های آبی که به اصفهان داده شده است از سوی نمایندگان مجلس پیگیری شود.

وی با بیان اینکه یکی از موارد مهمی که نمایندگان باید در این دوره دنبال کنند تفویض اختیار به شوراهای اسلامی برای کارهای محلی است و نمایندگان باید در سطح ملی کارها را دنبال کنند و در این زمینه سرعت و شدت داشته باشند، اضافه کرد: اگر زمینه‌ای در مجلس فراهم شود که اختیارات بیشتری به شوراها داده شود از زحمات نمایندگان کم کرده و از طرفی کارها در شهرها، روستاها و مردم از طریق نمایندگان مردم در شوراها با سهولت و سرعت بیشتری دنبال می‌شود.

نصراصفهانی در ادامه تأکید کرد: مدیریت شهری با وجود مشکلات متعدد خوش درخشیده و اقدامات خوبی را انجام داده است، امروز و با شرایط نامطلوب اقتصادی و با همراهی و همکاری مقامات دولتی در استان نه تنها پروژه‌های شهری متوقف نشده بلکه با شتاب بیشتری نسبت به گذشته در حال انجام است، نمایندگان مردم در شورای اسلامی و مدیریت شهری با تمام توان می‌کوشند تا اصفهان عزیز مسیر توسعه خود را با سرعت طی کند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به انجام پروژه های کوچک مقیاس در مناطق ۱۵ گانه، گفت: از هفته آینده افتتاح پروژه‌های شهری مجدداً در محلات مختلف شهر آغاز خواهد شد و هر هفته در یک منطقه پروژه‌ای در دست افتتاح خواهیم داشت، تقاطع غیرهم‌سطح سردار سلیمانی، سالن گلستان شهدا و آزادسازی زمین‌های اطراف گلستان شهدا برای پارکینگ، پروژه فرهنگی چهارباغ عباسی، مجموعه بزرگ نمایشگاه‌های اصفهان، خط دو قطار شهری و رینگ چهارم حفاظتی از جمله بزرگترین فعالیت‌های مدیریت شهری است.

وی تأکید کرد: ما مأمور هستیم که بارقه امید را به شهر بازگردانیم، برگزاری نشست‌های خبری و پاسخگویی به خبرنگاران، اطلاع‌رسانی روابط عمومی شورا و شهرداری نیز می‌تواند به آگاهی مردم کمک کند و منجر به امیدواری بیشتر در مردم شود.

نصراصفهانی در ادامه عنوان کرد: دو هفته پیش نشستی را با مدیران حراست، بازرسی و حقوقی داشته‌ایم و به صورت مجزا گزارشاتی را ارائه داده‌اند، طبق این گزارشات مراقبت‌ها در مدیریت شهری جاری و ساری است و تلاش داریم علاوه بر مراقبت فیزیکی مراقبت هوشمند و گام برداشتند به سوی هوشمندسازی را نیز دنبال کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: رفت و آمد به شهرداری‌ها زیاد است و استحصال ۳۰ درصدی بودجه شهرداری طی این مدت نشان از استقبال شهروندان و سرمایه‌گذاران از طرح تشویقی ساخت و ساز در اصفهان دارد.

وی در پایان مطرح کرد: تلاش بر این است که امور رفاهی کارکنان شهرداری مورد لطف قرار گیرد و امیدواریم به گونه‌ای تصمیم‌گیری شود که امور رفاهی به صورت ۱۰۰ درصد تخصیص یابد و در خصوص تعاونی مسکن هم با گام مهم شهردار اصفهان در این زمینه هم شاهد اتفاقات خوبی باشیم.

انتهای پیام/۶۳۰۸۸/ص۲۰/


مجلس یازدهم کارهای محلی را به شوراها تفویض کند:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۳:۱۵:۰۱

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.