قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
نحوه برگزاری عزاداری‌های محرم منوط به تصمیم ستادمقابله با کروناست - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

مجالس روضه در حسینیه ایران شناسنامه‌دار می‌شوند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


مجالس روضه در حسینیه ایران شناسنامه‌دار می‌شوند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

سیدحسن حسینی در گفتگو با اقطاع نیوز اظهار داشت: در مرحله اول اجرای این طرح در سطح استان، روضه‌های شهر یزد شناسنامه‌دار خواهند شد و تاکنون نیز هزار و ۱۰۰ روضه شناسایی و شناسنامه‌دار شده‌اند.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود تعداد روضه‌های سطح شهر یزد به ۲ هزار مورد برسد، عنوان کرد: در مرحله بعد تمام روضه‌های سطح استان شناسایی و شناسنامه‌دار خواهند شد.

حسینی بیان کرد: روضه‌های شهر یزد بخشی از شناسنامه هویتی فرهنگی و اجتماعی شهر هستند که باید در حفظ و حراست آنها کوشید ضمن اینکه کارکرد روضه‌ها فقط عزاداری نیست بلکه بسیاری از آنها منشأ بسیاری از کارهای خیر و عامل المنفعه نظیر ساخت مراکز علمی، مرکزی، درمانی، پژوهشی، ورزشی و فرهنگی بوده و هستند.

وی با اشاره به اینکه روضه‌های متفاوتی در یزد وجود دارد که در نوع خود بی نظیر است، یادآور شد: از جمله آنها می‌توان به روضه‌ای که در ۳۶۵ روز سال دایر است یا روضه‌های با سابقه خانه امام حسینی‌ها، خانه اصفهانی‌ها، خانه حاتم پور و … اشاره کرد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزمجالس روضه در حسینیه ایران شناسنامه‌دار می‌شوند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.