قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

مبارزه با آفت سوسک سرخرطومی خرما در سیستان و بلوچستان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


مبارزه با آفت سوسک سرخرطومی خرما در سیستان و بلوچستان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

blank

غلام حسین تیموری در گفت و گو با اقطاع نیوز، اظهار داشت: به منظور کنترل آفت سوسک سرخرطومی خرما از ابتدای امسال تاکنون کار ردیابی این آفت در سطح ١۵۵ هزار و ۵۴۴ هکتار در سطح استان سیستان و بلوچستان به انجام رسیده است.

وی افزود: آفت خطرناک سوسک سرخرطومی خرما حدود ٣٠ سال پیش از کشور پاکستان وارد استان سیستان و بلوچستان شد، این آفت از طریق زخم‌های ایجاد شده روی تنه درخت وارد نخل می‌شود و به تدریج با تغذیه از مغز درخت باعث مرگ نخل می‌شود.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان عمده خسارت سوسک سرخرطومی به باغات را در مرحله لارو یا همان نوازد کرمی شکل عنوان کرد و گفت: هرس اصولی در ماه‌های سرد سال یکی از روش‌های مؤثر در جلوگیری از آلودگی درختان بوده و در صورت مشاهده آفت می‌بایست نخل آلوده را با گاز فسفید آلومینیوم و پیچیدن پلاستیک دور تنه نسبت به تیمار و ضدعفونی آن اقدام کرد.

وی تصریح کرد: تاکنون در نخلستان‌های شهرستان دلگان و منطقه سیستان هیچ‌گونه آلودگی به این آفت مشاهده نشده است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزمبارزه با آفت سوسک سرخرطومی خرما در سیستان و بلوچستان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.