قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

«ماه فیلم ایران» در بوسنی و هرزگوین برگزار شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


«ماه فیلم ایران» در بوسنی و هرزگوین برگزار شد

به گزارش برنا، سید میثم میرهادی، مدیر رادیو و تلویزیون بالکان شبکه سحر، با اعلام این خبر گفت: «ماه فیلم ایران» در شبکه ملی بوسنی با نمایش چهار فیلم سینمایی ایرانی، از روز یکشنبه آغاز شده و طی آن در چهار هفته متوالی، فیلم های: «دهلیز» با کارگردانی بهروز شعیبی، «خط ویژه» ساخته مصطفی کیایی، «این خلوت تنهایی» به کارگردانی سعید ابراهیمی فر و «نفس» اثر نرگس آبیار از این شبکه به روی آنتن می رود. وی افزود: این رویداد فرهنگی مهم در سایه ارتباط مثبت و هم‌افزایانه شبکه جهانی سحر و تلویزیون ملی بوسنی و هرزگوین شکل گرفته است. شبکه سحر قدمتی به اندازه یک ربع قرن فعالیت در سپهر رسانه ای منطقه بالکان به ویژه کشور بوسنی دارد و از این جهت رسانه ای شناخته شده و مثبت نزد اهالی فرهنگ دوست این منطقه از جهان ارزیابی شده و تعامل آن با رسانه‌های معتبر منطقه بالکان، تعاملی سازنده است. میرهادی ادامه داد: با توجه به عملکرد خوب و محتوای سالم و مفید برنامه‌های کانال بالکان به ویژه در حوزه فیلم و سریال، شبکه سحر با اقبال بسیار مخاطبان روبه‌رو است و نقش چشم‌گیری در تبلیغ فرهنگ و هنر ایرانی در میان بینندگان خود ایفا می‌کند. باتوجه به جمیع این جهات و سوابق و رویکرد مثبت شبکه سحر، تلویزیون ملی بوسنی درصدد برآمد تا با برگزاری این «ماه فیلم» سینمای ایران را در همکاری با شبکه سحر، به مخاطبان خود معرفی کند.

میرهادی با بیان این که تلویزیونی ملی بوسنی، شبکه ای دولتی، سراسری و پرمخاطب نزد اهالی منطقه بالکان محسوب می‌شود، تاکید کرد: از این منظر، میزان دیده شدن آثار فرهنگی کشورمان در این رویداد فرهنگی برابری خواهد کرد با برگزاری یک جشنواره بزرگ یا یک «روز فرهنگی» که در سایرکشورها مرسوم است. ضمن این که این رخداد فرهنگی، هزینه ای برای کشورمان به دنبال نداشته و بیشترین ضریب نفوذ با کمترین هزینه و تاثیرگذاری را به دست می آوریم. میرهادی در خصوص تاثیرات مثبت دیگر این اتفاق فرهنگی گفت: بازخوردهای خوبی از پخش آثار فرهنگی کشورمان از طریق مخاطبان کانال بالکان دریافت کردیم که این جدا از درخواست پخش آثار مستند و سینمایی است که به معرفی کشورمان می‌پردازند.

مدیر کانال بالکان شبکه سحر همچنین عنوان کرد: هم اکنون درخواست هایی از دیگر شبکه‌های بوسنیایی نیز برای پخش آثار فرهنگی کشورمان دریافت کرده ایم که در تلاش هستیم با هماهنگی‌های لازم، تولیدات فاخر شبکه سحر و سایر شبکه‌های برون مرزی و رسانه ملی را که تصویرگر واقعی از کشورمان برای مخاطبان خواهد بود، در اختیار آنان قرار دهیم. «ماه فیلم ایران» در بوسنی و هرزگوین از یکشنبه ۲۶ بهمن مصادف با ۱۵ فوریه به مدت سی روز در شهر سارایوو پایتخت کشور بوسنی و هرزگوین شروع شده است که براساس توافق اولیه، طی آن چهار فیلم سینمایی ایرانی به نام‌های: «دهلیز» با کارگردانی بهروز شعیبی، «خط ویژه» ساخته مصطفی کیایی، «این خلوت تنهایی» با کارگردانی سعید ابراهیمی فر و «نفس» ساخته نرگس آبیار، در مدت زمان چهار هفته متوالی و تحت عنوان «ماه فیلم ایران» برای علاقمندان بوسنیایی پخش خواهند شد.

 

 آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوز«ماه فیلم ایران» در بوسنی و هرزگوین برگزار شدنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.