قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
مالیات بر عایدی مسکن به سودِ دلالان است

مالیات بر عایدی مسکن به سودِ دلالان است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


مالیات بر عایدی مسکن به سودِ دلالان است

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، علی رغم اینکه مالیات بر عایدی املاک، آثار مثبت بسیاری به دنبال دارد اما برخی از منتقدان مالیات بر عایدی سرمایه معتقدند که با اعمال این نوع مالیات، سرمایه تهدید شده و از بازار خارج می‌شود و با خروج سرمایه، بازار مسکن از رونق خواهد افتاد.
محمد حسین فرهنگی سخنگوی هیات رئیسه مجلس در این خصوص به خبرنگار اکونیوز گفت:  از مخالفان ین موضوع هستم و در نطقِ اخیر خود نیز در مجلس در این خصوص، نکاتی را مطرح کردم. درواقع این موضوع در اقتصادهای متعادل و غیر تورمی قابل بررسی است. 

این عضو هیئت رئیسه عنوان کرد: براساس رویه های موجود، هنگامی که چنین ایده‌هایی نهایی و قانونی می‌شود متوجه خریدار خواهد شد. به گونه‎‌ای که در معاملات، بر رویِ قیمتِ مورد توافق می‌کشند و از خریدار می گیرند. این امر باعث افزایش بیش از پیش قیمتها می‌شود و به سوداگرانِ مسکن هم آسیبی وارد نخواهد کرد. از این رو بیشترین خریداران کسانی هستند که می خواهند خانه خود را تغییر دهند.

محمد حسین فرهنگی،عضو هیئت رئیسه و نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در نطق خود در نشست علنی بیان کرد: سخنان فریبنده ای مانند مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن نه تنها کمکی به حل مشکل مسکن نمی کند بلکه مشکلی هم بر مشکلات آن می افزاید و باعث افزایش بیشتر قیمت مسکن می شود، موضوعاتی مانند شفاف سازی مهم است اما مسائل مهمتری داریم، از همگان خواهش می کنم به آنها بپردازید.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزمالیات بر عایدی مسکن به سودِ دلالان استنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank

یک دیدگاه

 1. blank

  ۴۰ سال مملکت داری با فریب و دروغ و دزدی نتیجه ای جز پادشاهانی در کشور که فقط تاج بر سر ندارند و مردمی که هر چه زحمت می کشند به جایی نمی رسند و گسترش فقرو وفساد و گرسنگی و بی عدالتی
  زمان پهلوی آنقدر کار در شهرها فراوان شد که از روستا ها به شهرها برای درآمد بیشتر کوچ کردند و همین امر موجب حاشیه نشینی و نارضایتی عده ای شده که می خواستند یک شبه پولدار شوند و همین ها پابرهنگانی بودند که انقلاب کردند و توسعه و آبادانی شهرها روز به روز با توجه به بهبود شرایط جهانی زندگی در ایران نیز روز به روز در حال بهتر شدن بود.
  مستند مه شکن که از تلویزیون ایران پخش شد خود گویای این مساله بود.
  اما امروز بعد از ۴۰ سال از پیروزی همان پابرهنگان، پابرهنگانی که به شهرها آمده بودند با وعده ساخت خانه و وام اشتغال به روستاهها بر می گردانند.
  نه خبری از آبادانی است و نه خبری از رفاه و آسایش و آرامش
  مردم ما بعد از ۴۰ سال به افسرده ترین مردم جهان تبدیل شده اند
  مردم ما روز به روز فقیرتر می شوند
  کارخانه های مونتاژکار که قطعات آنها فقط با دلار تولید می شود و امروز پا روی گلوی مردم گذاشته اند و عوض اینکه با تولید خود از مردم حمایت کنند و مرهم درد مردم و کشور باشند، شده اند بلای جان مردم، همه آنها خط تولید تعطیل شده و منسوخ شده و از رده خارج کشورهای پیشرفته را وارد کردند و به اصطاح در کشور تولید می کنند و حمایت رهبر را دارند. عده ای هم تولید کننده واقعی بودند با مالیات دولت دیگر تولید نمی کنند و می گویند چرا ما زحمت بکشیم و به جیب دولت برود و عده ای هم همه ابزار و وسایل تولیدشان از داخل تامین می شود و به دلار محاسبه و فروخته می شود.
  مملکتی که مدیریت در آن نباشد می شود همین ..
  کشور آمریکا و دولت ترامپ را به سخره می گیرند و آن را ناکارآمد می دانند و مردم عامه هم باور می کنند. دولتی که بیش از ۶۰ درصد مردمش در شرایط کنونی حامی دولت هستند و کشورش بعد از چندین سال در دولت ترامپ به اوج ثروت و رفاه و آرامش رسیده اند و از مردمش می تواند در جهان حمایت کند ولی در کشور ما دولتی با حمایت کمتر از ۵ درصدی هنوز به تاخت و تاز خود ادامه می دهد و با حمایت چه افرادی به حیات خود ادامه می دهد بگذرد
  در کشور آمریکا از افراد در حال رانندگی هم تست کرونا می گیرند به همین دلیل آمارشان بالاست ولی در کشور ما برای استفاده از یک تست کرونا یکی از مسئولان ما سکته می کند و امروز فقط از افراد بالای شصت سال که بیماری زمینه ای دارند تست انجام می شود و این اعداد و ارقام برای اینکه ضایع نشوند و بگویند کنترل شده و فریب مردم اعلام می کنند.
  دروغگویی برای مسئولان کشور ما به آسانی آب خوردن است..
  پس چطور توقع اجرای عدالت از این افراد دروغگو می رود اینها رفتارهای ضد و نقیض برای ماندن و فریب مردم عامه است.
  فقط دو سال صادرات سیمان و آهن و مصالح ساختمانی دیگری که برای آباد کردن عراق از مملکت خارج می کنید متوقف کنید همه ایران میشود خانه
  وقتی کالاهای اساسی که نیاز روزمره مردم است صادر کردید و تقاضا در کشور است میشود تورم و گرانی
  پس آمریکا بهانه است!!!
  دولت و حاکمیت مقصر گرانی ها هستند؟؟؟؟
  عراقی که جوانان این مملکت را زنده بگور می کرد، امروز این آ…های بی غیرت مملکت ما و هر چیزی در این مملکت تولید می شود در عراق و سوریه و لبنان و فلسطینکه کشورهای درمانده ای هستند خرج می کنند و عوض اینکه رفاه مردم خود را تامین کنند رفاه مردم این کشورها را تامین می کنند انگار رهبران نفوذی ها به کشور حکمرانی می کنند.
  لطفا #صادارات_را_متوقف کنید را نشر دهید
  ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.