قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
ماسک احتمال ابتلا به کرونا را از ۹۰ درصد به ۱.۵ درصد کاهش می‌دهد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

ماسک احتمال ابتلا به کرونا را از ۹۰ درصد به ۱.۵ درصد کاهش می‌دهد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


ماسک احتمال ابتلا به کرونا را از ۹۰ درصد به ۱.۵ درصد کاهش می‌دهد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

سعید صحبتی در گفتگو با اقطاع نیوز با انتقاد از رعایت نکردن نکات بهداشتی توسط مردم اظهار کرد: متأسفانه شاهد شکل گیری تجمعات و برگزاری مراسم‌ها هستیم و مجموع این شرایط باعث افزایش موارد بیماری کووید ۱۹ شده است.

وی گفت: طغیان بیماری مانند آتش سوزی جنگل از یک شعله کوچک آغاز می‌شود و با شدت گرفتن ممکن است دیگر قابل مهار نباشد.

کارشناس ستاد مبارزه با کرونا در استان کرمان با تاکید بر لزوم رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از بروز شرایط بحرانی ادامه داد: ممکن است در صورت ادامه بی توجهی‌ها به نکات بهداشتی، به جایی برسیم که کنترل بیماری غیرممکن شود.

صحبتی راه‌های مهار و پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا را ساده، کم هزینه و کاربردی دانست و افزود: همه مردم با هر سطح درآمد و آگاهی و سواد اجتماعی قادر به عمل به این راهکارها هستند اما متأسفانه این روش‌ها آنچنان که باید مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

این پزشک عمومی با اشاره به اینکه استفاده از ماسک احتمال ابتلاء به کرونا را از ۹۰ درصد به ۱.۵ درصد می‌رساند، تاکید کرد: مردم با پذیرش مسئولیت اجتماعی ضمن پرهیز از حضور غیرضروری در اجتماع، استفاده از ماسک را مدنظر قرار دهند.

کاهش آمار معنادار ابتلاء به کرونا در صورت استفاده از ماسک

وی گفت: ماسک مهم‌ترین ابزاری پیشگیری بوده و به راحتی قابل استفاده است و افراد باید در مکان‌های تجمعی و سرپوشیده مانند بانک‌ها و ادارات که امکان رعایت فاصله دو متری وجود ندارد حتماً از ماسک استفاده کنند.

کارشناس ستاد مبارزه با کرونا در استان کرمان بیان کرد: در صورت شکل گیری پویش استفاده از ماسک طی روزهای آینده شاهد کاهش معنادار آمار مبتلایان خواهیم بود.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی مهم‌ترین امر به معروف توصیه افراد به استفاده از ماسک است: همگی باید این مساله را به عنوان یک وظیفه اجتماعی، انسانی و مسئولیت اجتماعی مدنظر قرار دهیم.

صحبتی یادآور شد: از امروز استفاده از ماسک در مکان‌های تجمعی و سرپوشیده استان کرمان اجباری شده است و افراد بدون ماسک اجازه ورد به امکانی مانند ادارات و بانک و… را ندارند. ادامه این روند می‌تواند نقش مؤثری در استفاده مردم از ماسک داشته باشد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزماسک احتمال ابتلا به کرونا را از ۹۰ درصد به ۱.۵ درصد کاهش می‌دهد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.