قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
لزوم توجه بیشتر به معضلات مناطق حاشیه‌نشین در استان مرکزی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

لزوم توجه بیشتر به معضلات مناطق حاشیه‌نشین در استان مرکزی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، حجت الاسلام صفر قربان پور روز یکشنبه در حاشیه جلسه با امامان محله پایگاه‌های فرهنگی اجتماعی شهرستان ساوه اظهار کرد: در این جلسه مباحثی از جمله حمایت ویژه از روحانیون مستقر در پایگاه‌های اجتماعی و زمینه ایجاد ارتباط بیشتر آن‌ها با دفاتر تسهیلگری مطرح شد.

وی ادامه داد: روحانیون مستقر در پایگاه‌های اجتماعی شهرستان ساوه متعهد شدند، بیش از ظرفیت گذشته در این مکان‌ها انجام وظیفه کنند، به عنوان امامان محله در طرح مؤسسات همت بیشتری داشته باشند، به مسائل فرهنگی ورود پیدا کرده و با مسئولان شهر و امام جمعه نیز ارتباط بیشتری پیدا کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: در تقسیم بندی امام محله تعدادی به عنوان مسئولان پایگاه‌های فرهنگی اجتماعی (۸ نفر) هستند و در طرح جدید سازمان تبلیغات اسلامی ۲۷ سهمیه برای انجام این کار در استان پیش بینی شده است، در واقع کار ویژه ای طراحی شده به طوری که ورود آن‌ها در مسائل نسبت به امامان جماعت عادی بیشتر است.

قربان پور عنوان کرد: در حال حاضر نزدیک به ۱۲۰ نفر از روحانیون در مناطق روستایی تحت عنوان امام روستا فعالیت می‌کنند و اخیراً از طریق ارتباط با اداره کل اوقاف ۲۴ روحانی سازمان تبلیغات به صورت تعاملی با این اداره مشغول همکاری هستند.

وی افزود: ۸ پایگاه فرهنگی اجتماعی شامل ۴ پایگاه در ساوه و ۴ مورد در اراک وجود دارد که بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده با وزارت کشور فعال هستند.

قربان پور با بیان این که به طور قطع با تعامل بیشتر مردمی و دستگاه‌های اجتماعی باید به دنبال کاهش درصدی از آسیب‌های اجتماعی در شهرستان‌های اراک و ساوه بود، عنوان کرد: در این راستا باید معضلات مناطق حاشیه نشین بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

به گفته وی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در بخش‌های فرهنگی متعهد است در کنار مسئولان و فرمانداری‌ها و با تعامل مردمی و دستگاهی در راستای تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب در مسیر کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش کند.

لزوم توجه بیشتر به معضلات مناطق حاشیه‌نشین در استان مرکزی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۲۱:۵۷:۰۶

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.