قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
لزوم افزایش مشوق های مالیاتی در مناطق آزاد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

لزوم افزایش مشوق های مالیاتی در مناطق آزاد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


لزوم افزایش مشوق های مالیاتی در مناطق آزاد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، معصومه پاشایی بهرام رئیس فراکسیون مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی در نشست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با نمایندگان حوزه سرمایه گذاری این منطقه، در مرکز همایش‌های بین المللی کیش سالن رازی، از افزایش مشوق‌های مالیاتی برای فعالین اقتصادی و سرمایه گذاران در جزیره کیش خبر داد و گفت: معافیت‌های مالیاتی در مناطق آزاد یکی از امتیازاتی محسوب می‌شود که شمار زیادی از فعالین حوزه‌های تجارت و صنعت را برای سرمایه گذاری در این منطقه ترغیب و تشویق می‌کند.

وی با بیان این که اقدامات مؤثری در خصوص مشوق‌های مالیاتی در کشورهای همسایه از جمله ترکیه و امارات برای بخش خصوصی در نظر گرفته شده است که در مقایسه با مناطق آزاد ایران در شرایط مطلوب‌تری قرار دارند، اظهار داشت: مناطق آزاد ایران برای رقابت با کشورهای همسایه باید از امتیازات و مشوق‌های مالیاتی طبق قانون چگونگی اداره مناطق آزاد برخودارد باشند تا برای سرمایه گذاری و فعالیت در حوزه‌های مختلف به این منطقه جذب شوند.

نماینده مردم مرند و جلفا تصریح کرد: اگر مشوق‌های مالیاتی در مناطق آزاد وجود نداشته باشد، سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی تمایلی برای سرمایه گذاری در این مناطق نخواهند داشت و صنعتگران در اطراف پایتخت و مرکز استان‌ها به فعالیت‌های خود ادامه خواهند داد و لزومی ندارد سرمایه‌های خود را به مناطقی همچون جزیره یا صفر مرزی انتقال دهند.

رئیس فراکسیون مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که حوزه تجارت و صنعت چنین تصوری دارند که مجلس قصد برداشتن معافیت‌های مالیاتی را دارند افزود: فراکسیون مجلس شورای اسلامی برای سرمایه گذاری در راستای شعار مقام معظم رهبری که امسال را “جهش تولید” نام گذاری کردند تمام تلاش خود را به کار گرفته است و در آینده نزدیک شاهده یک جهش صنعتی در کشور خواهیم بود.

معصومه پاشایی بهرام در رابطه با بازگشت معافیت‌های مالیاتی حقوق بگیران مناطق آزاد که یکی از مطالبات کارمندان در سطح جزیره کیش است، اظهار داشت: در یک فرایند قانونی، دیوان عدالت اداری رأیی را صادر کرده و مراحل بعدی آن به استفساری مجلس ارسال می‌شود که در این خصوص پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد. این حمایت به خاطر شرایط زندگی در مناطق آزاد که متفاوت‌تر از سرزمین اصلی است و موجب کاهش انگیزه کار در کارمندان می‌شود.

وی مهمترین تصمیمات فراکسیون برای بررسی مشکلات مناطق آزاد را بیشتر در بستر جامعه دانست و افزود: با یک تقسیم کار به تمام مناطق آزاد کشور سفر خواهیم کرد و بر اساس خواسته بخش خصوصی که عامل اصلی رونق اقتصادی در این مناطق است، از نظرات و پیشنهادات آنان در بازنگری که قانون خواهد داشت بهره مند می‌شویم.

شایان ذکر است معصومه پاشایی بهرام نماینده مردم مرند و جلفا و رئیس فراکسیون مناطق آزاد، حسین حاتمی منتخب مردم کلیبر و دبیر شورای فراکسیون، حسین گروسی معاون پارلمانی مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به جزیره کیش از شرکت‌های همانند ساز بافت و شرکت تولید دارو کیش مدیفارم بازدید کردند و در جریان فعالیت‌های بخش خصوصی و مشکلات پیش روی آنها قرار گرفتند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزلزوم افزایش مشوق های مالیاتی در مناطق آزاد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.