قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

لزوم اجرای پروژه‌های مشترک اقتصادی و سرمایه‌گذاری میان ایران و جمهوری آذربایجان :: اقطاع نیوز – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


لزوم اجرای پروژه‌های مشترک اقتصادی و سرمایه‌گذاری میان ایران و جمهوری آذربایجان :: اقطاع نیوز

blank

حسین حاتمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقطاع نیوز، با اشاره به اهمیت سفر وزیر امور خارجه کشورمان به جمهوری آذربایجان در راستای دیدار و گفت‌وگو با مقامات عالیرتبه این کشور، گفت: دو ملت دارای پیوند ها و ریشه های عمیق فرهنگی، مذهبی و تاریخی هستند که این امر مولفه مهمی برای توسعه روابط محسوب می شود.


نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تهران و باکو دارای ظرفیت های زیادی اعم از کشاورزی، ترانزیت و تجاری هستند، اظهار کرد: در واقع افزایش سطح روابط در بخش های مختلف می تواند به رشد اقتصادی دو کشور کمک شایانی کند.


وی با بیان اینکه اجرای پروژه های مشترک اقتصادی و سرمایه گذاری میان تهران و باکو می تواند به پیشرفت دو کشور کمک کند، ادامه داد: به عنوان مثال دو سد خداآفرین و قیزقلعه سی بر روی رودخانه ارس در مرحله بهره برداری است که با تکمیل این پروژه ها، قطب کشاورزی و صنایع تبدیلی و صنایع وابسته در منطقه شکل خواهد گرفت. همچنین مراودات مرزی میان دو کشور نیز دارای ظرفیت های زیادی است که باید بالفعل شود.


این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه عمق روابط راهبردی میان دو ملت هیچگاه تحت تاثیر سیاست ها قرار نخواهد گرفت، افزود: به عبارتی زمینه افزایش تعامل میان دو کشور در عرصه های مختلف وجود دارد و در این راستا نباید اجازه دهیم بیگانگان اقدام به تنش زایی کنند.


حاتمی با یادآوری اینکه نباید فراموش شود تنش های چندی پیش و حواشی پیش آمده در مرزهای شمال غرب کشور دستاورد سیاست های تفرقه افکنانه صهیونیست بود لذا سیاستمداران کشورهای منطقه باید بیش از گذشته نسبت به حضور بیگانگان و اجرای نقشه های آنها هوشیار باشند، ادامه داد: این مهم در حالیست که موضع جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر تعمیق روابط با ملت های منطقه و همسایه محوری است.


عضو گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این راستا باید اذعان کرد جمهوری آذربایجان نیز بنا به دلیل یاد شده در اولویت سیاست خارجی کشورمان جهت افزایش سطح تعاملات قرار دارد لذا سیاستمداران این کشور هم باید برای تحقق این امر تلاش مضاعفی داشته باشند./


پایان پیامآرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزلزوم اجرای پروژه‌های مشترک اقتصادی و سرمایه‌گذاری میان ایران و جمهوری آذربایجان :: اقطاع نیوزنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 7 =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.