قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
قیمت دستوری از بازار خودرو حذف خواهد شد / باید خودرو را به کالای مصرفی تبدیل کنیم

قیمت دستوری از بازار خودرو حذف خواهد شد / باید خودرو را به کالای مصرفی تبدیل کنیم – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


قیمت دستوری از بازار خودرو حذف خواهد شد / باید خودرو را به کالای مصرفی تبدیل کنیم

روح الله ایزدخواه عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خیرنگار پارلمانی اقطاع نیوز، درباره وضعیت بازار خودرو، اظهار داشت: قبل از تشکیل مجلس به صورت رسمی یکی از اولویت‌های مهم نمایندگان مجلس یازدهم موضوع خودرو و قیمت آن بود.

وی ادامه داد: نتیجه این اولویت طرحی پدید آمد با ۲۰ ماده که در صحن علنی مجلس هم اعلام وصول شد و اولین هدف این طرح این است که خودرو از کالای سرمایه‌ای تبدیل به یک کالای مصرفی شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اقدام نمایندگان مجلس این است که بتوانند مانع تقاضای کاذب و التهاب‌های بازاری شوند و باید عرضه خودرو کاملا شفاف صورت گیرد که تنها راه شفاف شدن، عرضه خودرو در بورس کالا است.

ایزدخواه با اشاره به پارامتر‌های امنیتی خودرو، تصریح کرد: در این طرح مکانیزمی دیده شده است تا استحکامات خودرو، تولیدات قطعه، طبق پروتکل‌های روز دنیا باشد که بتوانیم یک سیگنال امنیتی و آرامشی به بازار خودرو بدهیم.

وی گفت: در طرح خودرویی مجلس یک فرمول قیمتی را برای شورای رقابت تعیین کرده ایم تا قیمت گذاری طبق این فرمول پیش برود. در این جهت قیمت دستوری از بازار خودرو حذف خواهد شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه قیمت دستوری تاریخ فاسد دارد و به التهاب بازار بیشتر دامن می‌زند، بیان داشت:، اما نقش شورای رقابت را در تعیین قیمت تمام شده لحاظ شده است ضمن اینکه اختیارات لازمی به شورای رقابت برای تنظیم بازار خودرو داده شده است.

ایزدخواه در پایان با بیان اینکه اگر بخواهیم برای خودرو ارز ۴۲۰۰ هزار تومانی هم تخصیص بدهیم همانند گذشته بازار ارز ملتهب خواهد شد، تصریح کرد: اصولا اگر قیمت گذاری خودرو دستوری باشد وضع از این بدتر خواهد شد از این جهت در طرح مذکور مکانیزمی گذاشته شده است تا هم قاعده بازار بورس رعایت شود و هم نظام قیمت گذاری.

 آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزقیمت دستوری از بازار خودرو حذف خواهد شد / باید خودرو را به کالای مصرفی تبدیل کنیمنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.