قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
قم

قم| تواضع و مهربانی “شهید رشید” زبان‌زد همگان بود- اخبار استانها – اخبار اقطاع نیوز – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


قم| تواضع و مهربانی “شهید رشید” زبان‌زد همگان بود- اخبار استانها – اخبار اقطاع نیوز

به گزارش اقطاع نیوز از قم، شهید ابراهیم رشید فرزند غلامعلی اصالتاً اهل روستای صرم قم بود و پیش‌ از این بارها برای دفاع از حرم اهل‌بیت(ع) در سوریه حضور یافته بود.

سخت کوشی، تواضع و کمک به نیازمندان از جمله خصوصیات شهید رشید بود، این شهید عزیز در زمینه جنگ‌های چریکی متخصص بود و از فرماندهان آزادسازی حلب سوریه بود.

ابراهیم رشید از شهدای مدافع حرمی است که با آمیختن اعتقادات قلبی‌اش در کنار وظایف انسانی، اسلامی و ایرانی خویش همچنین تغییر نوع نگاهش به حیات مادی حماسه‌ساز زندگی خویش شود و همچون برادر شهیدش ابوالقاسم منیّت‌های درونی‌اش را سر برید تابندگی خالصانه‌ای را پیشکش باری‌تعالی کند.

این شهید والامقام روز یکشنبه ۱۰ تیرماه سال ۹۷ در سن ۳۲ سالگی در حین انجام مأموریت مستشاری در تدمر سوریه به همرزمان شهیدش پیوست و پیکر پاکش در گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) به خاک سپرده شد.

سمیه عسکری در گفت‌وگو با خبرنگار اقطاع نیوز در قم اظهار داشت: شهید ابراهیم رشید بسیار پرتلاش، متواضع و مهربان بود و در اوج عصبانیت خنده بر لب داشت و مدیریت بسیار عالی داشت.

وی افزود: شهید رشید فرمانده تخریب در سوریه بود و تخصص این شهید عزیز در زمینه تخریب بود و در در زمینه جنگ‌های چریکی متخصص بود.

همسر شهید رشید بیان کرد: زمانی که ابراهیم در ایران بود با وی تماس می‌گرفتند و هماهنگی‌های لازم برای عملیات‌های مختلف را انجام می‌داد، دوستان و همرزمان شهید تاکید داشتند که ابراهیم صحبت‌هایی که انجام می‌داد آن موضوع به‌صورت قطعی شکل می‌‌گرفت و بر دشمن پیروز می‌شدند.

کمک به محرومان از خصوصیات بارز شهید رشید بود

عسکری ادامه داد: شهید رشید دست به خیر داشت و با توجه به اینکه پیگیر درجه نبود حقوق ایشان بسیار کم بود ولی در زمینه کارهای خیر بسیار فعال بود و به این موضوع تاکید داشت که کاری روی زمین نماند.

وی عنوان کرد: هنگامی که شهید رشید از سوریه می‌آمد هیچ گاه استراحت نداشت، ساعت ۳ صبح به تهران می‌رفت و ساعت ۶ بعد از ظهر به منزل می‌آمد، در مجموع ۲ ساعت می‌خوابید و با اینکه بسیار خسته بود ولی همواره سعی می‌کرد میان ما حضور داشته باشد.

عسکری با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی شهید ابراهیم رشید تصریح کرد: ابراهیم بسیار با درک و فهم بود و به معنای واقعی کلمه انسان بود، هنگامی که موضوع ازدواج مطرح می‌شد وی تاکید داشت که یک مرد هنگامی که به درک و شعور رسید باید ازدواج کند.

همسر شهید رشید عنوان کرد: ابراهیم علی‌رغم مشکلات و فعالیت‌های زیادی که داشت نسبت به تربیت و درس و فرزندانش اهتمام می‌ورزید و حواسش به خانواده و پدر و مادرش بود، کار طاقت‌فرسا و سختش سبب نمی‌شد از خانواده‌اش غافل شود.

وی ادامه داد: شهید رشید هیچ گاه درگیر مسائل حاشیه‌ای نمی‌شد و تاکید داشت فقط باید به منویات مقام معظم رهبری توجه کرد و  بسیار شدید رهبری را دوست داشت، هر سال که مقام معظم رهبری شعار سال را انتخاب می‌کردند و موضوع اقتصاد مقاومتی مطرح می‌شد شهید رشید اعتقاد داشت اگر مسئولان در آن زمان به اقتصاد مقاومتی توجه می‌کردند متکی به خودمان بودیم و در زمان تحریم دچار مشکلات نمی‌شدیم.

تواضع و مهربانی شهید ابراهیم رشید

عسکری آرامش و برخورد همراه با تواضع و مهربانی را از جمله خصوصیات شهید رشید برشمرد و گفت: ابراهیم در برخورد با خانواده بسیار عالی رفتار می‌کرد و همواره احترام پدر و مادرش را حفظ می‌کرد و توجه ویژه‌ای به مشکلات خانواده داشت.

blank

همسر شهید رشید تصریح کرد: ابراهیم هیچ گاه مسائل و مشکلات را داخل خانه بیان نمی‌کرد ولی یک روز حالش بسیار بد بود، به وی گفتم چی شده و گفت متاسفانه برخی افراد تصور می‌کنند جنگ سوریه همانند ۸ سال دفاع مقدس است.

وی افزود: به شهید رشید گفتم که اگر می‌توانی کاری انجام بدی حتما انجام بده و اگر با این کار یک نفر شهید نشود و خانواده وی یتیم نشود مدیون هستی این کار را نکنی، هنگامی که دلگرمی به ابراهیم دادم مطمئن شد راضی هستم، پس از اینکه به فرمانده گفتم نسبت به حضور ابراهیم در سوریه رضایت دارم آقا ابراهیم راهی سوریه شد.

عسکری خاطرنشان کرد: شهید رشید از روز اول دلش با حضرت زینب(ع) بود و نمی‌توانستم جلوی وی را بگیرم، به ابراهیم این اطمینان را دادم که در غیاب تو همه چیز به خوبی پیش می رود و وظیفه اول تو دفاع از خاک وطن است و موظف هستی بروی و این دلگرمی سبب شد برای همیشه راهی شود.

گفت‌وگو از سید احمد نجفی اردبیلی

انتهای پیام/حآرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزقم| تواضع و مهربانی “شهید رشید” زبان‌زد همگان بود- اخبار استانها – اخبار اقطاع نیوزنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.