قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
کملا هریس

قرن‌هاست که سیاه‌پوستان عدالتی دریافت نکرده‌اند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

«کملا هریس» با اشاره قتل فیجع یک سپاه‌پوست توسط پلیس شهر مینیاپولیس گفت که سیاه‌پوستان قرن‌هاست که عدالتی برابر تحت قانون دریافت نکرده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل اقطاع نیوز، «کملا هریس» سناتور ایالت فلوریدای آمریکا در پیامی در توئیتر به نابرابری و بی عدالتی علیه سیاه‌پوستان در آمریکا اشاره کرد.

وی در این پیام توئیتری نوشت: «جوامع سیاه‌پوستان قرن‌هاست که عدالتی برابر تحت قانون دریافت نکرده‌اند. خون سیاه‌پوستان پیاده‌روهای آمریکا را آغشته کرده است. درد واقعی و عمیق است.»

این سناتور ایالت فلوریدا در ادامه پیام توئیتری خود نوشت: «ما باید گوش فرا داده و اذعان کنیم و اقداماتی برای تغییر در جوامع خود اتخاذ کنیم.»

روزنامه گاردین نیز در گزارشی نوشت که پلیس آمریکا سالانه حدود هزار نفر را به قتل می‌رساند، در حالی که این قتل‌ها عواقبی برای آنها ندارد. پلیس آمریکا همچنین سالانه حدود ۱۲ میلیون نفر آمریکایی را دستگیر می‌کند. از سال ۲۰۰۵ تا کنون با وجود اینکه ۱۵ هزار نفر از مردم توسط افسران پلیس آمریکا کشته شده‌اند، کمتر از ۱۵۰ نفر از این افسران به قتل متهم شده‌اند.

در این گزارش آمده است که این عملکرد پلیس، اعمال قانون نیست، بلکه به دنبال بر‌تری دادن به سفید‌پوستان نسبت به سیاه‌پوستان است و هیچ راهکاری برای حل این مسئله وجود ندارد؛ زیرا برتری سفید‌پوستان یک اساس و پایه‌‌ای است که این کشور (آمریکا) بر آن بنا شده است. زندگی رنگین‌پوستان در کشور‌ی که قانون و حکومت باید (در مورد آنها) عوض شود به این معناست که ما باید منتظر بمانیم تا نمونه‌های بیشتری مانند این خبر‌نگار‌ سیاه پوست و «جورج فلوید»، سیاه پوست کشته شده، ببینیم.

انتهای پیام/

۱۰۴ / ۳۶۱

قرن‌هاست که سیاه‌پوستان عدالتی دریافت نکرده‌اند:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۲۰:۵۸:۵۹

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.