قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
قرقاش: نشست العلا به اختلافات ما با قطر خاتمه داد

قرقاش: نشست العلا به اختلافات ما با قطر خاتمه داد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


قرقاش: نشست العلا به اختلافات ما با قطر خاتمه داد

اقطاع نیوز- وزیر مشاور امارات در امور خارجه تاکید کرد، نشست سران شورای همکاری خلیج فارس که هفته گذشته در شهر «العلا» عربستان برگزار شد، به اختلافات با قطر خاتمه بخشید.

به گزارش سرویس ترجمه اقطاع نیوز، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه خاطرنشان کرد که کشورش به بحران با دوحه از طریق اعتماد به رهبری عربستان در این پرونده پایان داده است.

قرقاش ابراز اطمینان کرد که ملت‌های کشورهای حاشیه خلیج فارس به آشتی و پایان دادن به نزاع و درگیری تمایل دارند اما خاتمه بخشیدن به یک اختلاف این چنینی و طولانی مدت و ادامه‌دار، نیازمند اقداماتی برای اعتماد سازی در مرحله آتی است.

ابن مسئول اماراتی همچنین اظهار داشت، در مرحله آتی شاهد مسائل غیرقابل حل و سخت دیگری خواهیم بود که باید با بلوغ و کمال، شفافیت و عقل و منطق با آنها برخورد شود.

عربستان هفته گذشته میزبان چهل و یکمین دور نشست سران شورای همکاری خلیج فارس برای حل درگیری سیاسی ریاض، امارات، بحرین و مصر بود که قطر را بیش از سه سال تحریم کرده بودند.

انور قرقاش در خصوص روابط با ترکیه عنوان کرد، امارات تمایل دارد روابط عادی با آنکارا مبتنی بر اصل احترام متقابل به حاکمیت کشورها برقرار کند.

وزیر مشاور امارات در امور خارجه از آنکارا خواست تا در خصوص روابط خود با گروه «اخوان المسلمین» تجدید نظر کند تا روابطش با کشورهای عربی بهبود یابد.

خبر را در اسپوتنیک می‌توانید ببینید.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزقرقاش: نشست العلا به اختلافات ما با قطر خاتمه دادنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.