قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
قدردانی وزیر امور خارجه از کمک ۳۵۷ ملیون دالری اتحادیهٔ اروپا با افغانستان

قدردانی وزیر امور خارجه از کمک ۳۵۷ ملیون دالری اتحادیهٔ اروپا با افغانستان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان | افغانستان


قدردانی وزیر امور خارجه از کمک ۳۵۷ ملیون دالری اتحادیهٔ اروپا با افغانستان

اقطاع نیوز: وزیر امور خارجۀ جمهوری اسلامی افغانستان در دیدار با سفیر اتحادیۀ اروپا در افغانستان از اعلام کمک ۳۵۷ ملیون دالری اتحادیهٔ اروپا در کنفرانس ۲۰۲۱ افغانستان در ژنیو، ستایش و قدردانی کرد…

وزیر امور خارجه محمد حنیف اتمر با سفیر اتحادیۀ اروپا در افغانستان آقای اندریس وان برنت دیدار و پیرامون دور دوم مذاکرات صلح در دوحه و همکاری‌های اتحادیۀ اروپا با حکومت افغانستان بحث و تبادل نظر کرد.

به نقل از وزارت امور خارجه، با ابراز سپاس از اتحادیهٔ اروپا به حیث متحد ثابت‌قدم و حامی اصولی ارزشهای دموکراتیک و حقوق‌بشر در افغانستان، وزیر امورخارجه از اعلام کمک ۳۵۷ ملیون دالری اتحادیهٔ اروپا در کنفرانس ۲۰۲۱ افغانستان در ژنیو، ستایش و قدردانی کرد. آقای اتمر یادآور شد که افغانستان خواهان اشتراک و ادامهٔ همکاری‌های سازنده در کلیه زمینه‌ها با اتحادیهٔ اروپا و دولت جدید ایالات متحدهٔ امریکا است.

وزیر امور خارجۀ جمهوری اسلامی افغانستان نگرانی عمیق خود را در مورد تداوم خشونت و کشتار هدفمند خبرنگاران و فعالان حقوق بشر در حالی ابراز کرد که دور دوم مذاکرات صلح در دوحه آغاز گردیده است.

آقای برنت خاطرنشان کرد که کشورهای عضواتحادیۀ اروپا از اوضاع جاری افغانستان آگاهی کامل داشته و از تلاشهای لازم در راستای بسیج‌نمودن اجماع منطقه‌یی و بین‌المللی پیرامون روند صلح افغانستان، حمایت می‌کنند.

در پایان این نشست، آقای اتمر از اتحادیۀ اروپا خواست تا جهت ارایۀ برنامه‌های تعلیمی و آموزشهای تخصصی به دپلوماتهای کشور، با وزارت امور خارجۀ افغانستان همکاری و مساعدت کند؛ پیشنهادی که مورد استقبال سفیر اتحادیۀ اروپا در افغانستان قرار گرفت.

 آرشیو افغانستان | سرویس خبری اقطاع نیوزقدردانی وزیر امور خارجه از کمک ۳۵۷ ملیون دالری اتحادیهٔ اروپا با افغانستاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.