قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
مجازات متخلفان پروتکل های بهداشتی/در موج دوم کرونا هستیم - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

فوت ۱۴ هزار و ۹۸۲ بیمار زمینه ای در اثر کرونا – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


فوت ۱۴ هزار و ۹۸۲ بیمار زمینه ای در اثر کرونا – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، سیما سادات لاری، درباره موارد فوت به علت ابتلاء به ویروس کرونا در بیماران زمینه‌ای، بیان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تا ۲۰ مهر ماه ۱۳۹۹ تعداد ۱۴ هزار و ۹۸۲ نفر که مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای شامل بیماری‌های ریوی، بیماری های قلبی، دیابت، بیماری‌های کبدی، بدخیمی و بیماری های کلیوی بودند، پس از ابتلاء به ویروس کرونا فوت کردند.

وی ادامه داد: این در حالی است که تست کرونا ۷۷ هزار و ۲۱۰ نفر از افرادی که مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای بودند، از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تا ۲۰ مهر ۹۹ مثبت شده است.

لاری در تشریح موارد ابتلاء و فوت این افراد به تفکیک هر بیماری زمینه‌ای، گفت: از ابتدا تا ۲۰ مهر ماه، در افراد مبتلا به بیماری‌های ریوی، ۱۵۵ نفر فوت کرده و تست کرونا ۹۲۰ نفر مثبت شده است. در افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی، ۷ هزار و ۳۰۹ نفر فوت کرده و ۳۷ هزار و ۲۰۳ نفر تست کرونا مثبت داشتند. در بیماران دیابتی، ۵ هزار و ۲۷۹ نفر فوت کرده و ۲۹ هزار و ۶۰۶ نفر تست مثبت کرونا داشتند. در افراد مبتلا به بیماری‌های کبدی، ۳۰۵ نفر فوت کرده و تست هزار و ۴۳۸ نفر مثبت شد. در بیماران مبتلا به بیماری‌های بدخیمی، ۷۰۹ نفر به علت ابتلاء به ویروس کرونا فوت کرده و تست ۲ هزار و ۵۶۳ نفر مثبت شده است. همچنین در بیماران مبتلا به بیماری‌های کلیوی نیز هزار و ۲۲۵ نفر فوت کرده‌اند که تست ۵ هزار و ۴۸۰ نفر مثبت شد.

لاری اظهار کرد: یکی از موارد مهم در دوران شیوع ویروس کرونا، کنترل بیماری‌های غیر واگیر و مزمن است. این بیماری‌ها باید به صورت مداوم تحت کنترل باشند و بیماران مبتلا به بیماری‌های غیر واگیر باید موارد پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا را جدی تر رعایت کنند.آرشیو اخبار سلامت سرویس خبری اقطاع نیوزفوت ۱۴ هزار و ۹۸۲ بیمار زمینه ای در اثر کرونا – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.