قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

فناورانه بودن ویژگی مهم دستاورد‌های جهاد دانشگاهی است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


فناورانه بودن ویژگی مهم دستاورد‌های جهاد دانشگاهی است

blank

به گزارش اقطاع نیوز، ظهر امروز یک شنبه (۵ دی) نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاورد‌های جهاددانشگاهی با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس، حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی کشور و جمعی دیگر از مسئولان جهاد دانشگاهی در حال برگزاری است.

قالیباف گفت: بحث علمی و فناورانه بودن ویژگی مهم دستاورد‌های جهاد دانشگاهی است.

او افزود: در حالی که همیشه بحث متخصصین داخلی را داریم این نمایشگاه نمادی متخصصان داخلی است که می‌شود با اطمینان به آن‌ها تکیه کرد.

قالیباف با بیان اینکه ما نیاز به فناوری خارجی داریم گفت: مهم این که ما انتقال تکنولوژی و بومی سازی را تبدیل به برند‌های مهم دنیا کنیم که نمایشگاه امروز این ظرفیت را نشان داد.

 رئیس مجلس تاکید کرد: در بخش پزشکی و سلولی انصافاً کار‌های ماندگاری انجام گرفته است و از جهت علمی در مرز علم حرکت می‌کنیم و  آن را به صورت کاربردی در محیط‌های کاری، بیمارستان‌ها و استفاده می‌کنیم.

او افزود: ما بعضی وقت‌ها کار را برای توسعه علم و گسترش انجام می‌دهیم که این روش حتماً خوب است، اما در شرایط امروز کشور در موقعیتی هستیم که باید مسئله محور حرکت کنیم.

رئیس مجلس با بیان این که امروز اقتصاد مشکل اصلی ما است گفت: ما سیاستگذاران باید به صورت روشن اولویت‌ها و پیشران‌های اقتصادی را مشخص کرده و پروژه‌های کلان مان را در آن پیشران‌ها مشخص کنیم و مسئله محور ظرفیت‌ها را پای کار بیاوریم.

قالیباف گفت:  امروز متاسفانه در کشور نقدینگی گسیخته داریم. برای سوق دادن این نقدینگی باید به فضای تولید و فضای سرمایه‌گذاری در مسئله‌های اولویت دار در حوزه پیشران‌های به خصوصن پروژه‌های کلان بازتعریف داشته باشیم.

رئیس مجلس بیان اینکه ما در دوران تحریم هستیم سرمایه‌گذاری خارجی نداریم اضافه کرد: اگر از سرمایه داخلی می‌خواهیم استفاده کنیم باید چگونگی آن را بدانیم که این از ضعف‌های کار ماست که نمی‌توانیم استفاده لازم را بیریم.

در حال تکمیل…آرشیو اخبار علمی سرویس خبری اقطاع نیوزفناورانه بودن ویژگی مهم دستاورد‌های جهاد دانشگاهی استنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.