قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
فرهنگ سازی و تشویق مردم به مواسات باید در اولویت باشد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

فعالیت کانون‌های فرهنگی و هنری باعث رونق مساجد می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، آیت الله مصطفی محامی در دیدار با کارکنان دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سیستان و بلوچستان با اشاره به جایگاه مسجد به عنوان پایگاه عبادی و نماد مسلمانی، اظهار داشت: سرمایه‌گذاری در حوزه تشکیلاتی و محتوایی باید در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در دستور کار قرار گیرد.

وی خطاب به کارکنان دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سیستان و بلوچستان بیان کرد: شما هم‌اینک با در اختیار داشتن نزدیک به ۷۵ هزار نفر، یک لشکر را در حدود هزار و ۴۰۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد سطح استان در اختیار دارید که اگر این جمعیت به صورت صحیح هدایت، فرماندهی و مدیریت شود باید شاهد تحول در حوزه فرهنگی استان باشیم.

امام جمعه زاهدان افزود: باید در بخش محتوایی، ارائه خوراک فکری به مخاطبان، ارسال طرح و برنامه‌های مناسب به کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و پیشنهاد طرح‌های مبتکرانه به دبیرخانه کشور را در نظر داشت.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: هم‌اینک یک هزار و ۳۹۴ کانون فرهنگی و هنری مساجد در استان فعال بوده که ۴۲۷ کانون معادل ۳۰ درصد در مناطق شهری و بقیه در حوزه عشایری و روستایی مستقر هستند.

حجت‌الاسلام مهدی پودینه با بیان اینکه در حوزه عشایری و روستایی مشکلی برای اعطای مجوز فعالیت به کانون‌های دبیرخانه فرهنگی و هنری مساجد نداریم، گفت: از مجموع کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ۷۳۳ کانون معادل ۵۲ درصد در مساجد شیعه و ۶۶۱ کانون معادل ۴۸ درصد در مساجد اهل سنت مستقر هستند.

وی تصریح کرد: در مساجدی که کانون این نهاد به فعالیت مشغول است کتابخانه‌های مخزن‌دار و باز نیز وجود دارند و براساس آمار موجود، ۵۱۰ هزار جلد کتاب در این کتابخانه‌ها توزیع شده است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس شاخص‌های اعلام شده این استان با ۱۸۷ کانون فعال، رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

فعالیت کانون‌های فرهنگی و هنری باعث رونق مساجد می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۰۸:۵۰:۴۲

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.