قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
فعالیت مدارس استثنایی در شبکه شاد آغاز شد -

فعالیت مدارس استثنایی در شبکه شاد آغاز شد – – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


فعالیت مدارس استثنایی در شبکه شاد آغاز شد –

به گزاش باشگاه خبرنگاران دانشجویی(اقطاع نیوز)؛ مجید هداوند  با اشاره به برخی ابزارهای کمکی مورد نیاز دانش‌آموزان گروه‌های هفت‌گانه با نیازهای ویژه برای استفاده از امکانات آموزش مجازی بیان کرد: طی مدتی که از آغاز آموزش‌های آنلاین می‌گذرد همکاران ما به بررسی نرم‌افزارهای مختلف برای گروه‌های استثنایی پرداختند که یکی از این ابزارها نرم‌افزار گویاساز برای آسیب‌دیدگان بینایی است.

وی ادامه داد: در این حوزه ۴ نرم‌افزار مختلف موجود است که معروف‌ترین‌شان نرم‌افزار «تاک بک» (Talk Back) است که ما این نرم‌افزار را به کارگروه فنی شبکه شاد ارائه دادیم و فعلا این دوستان در حال بررسی شرایط نصب نرم‌افزار روی اپلیکیشن شاد هستند. اگر قابلیت نصب وجود داشته باشد که روی شاد نصب می‌شود و اگر این قابلیت موجود نبود ما از طریق سایر پیام‌رسان‌ها اقدام به نصب نرم‌افزار خواهیم کرد.

معاون سازمان استثنایی درباره اقدامات دیگر سازمان برای تهیه ابزارهای مورد نیاز گروه‌های بانیازهای ویژه گفت: برای اینکه بتوانیم نوشتار را به صوت تبدیل کنیم یا صوت را به نوشتار برگردانیم کارگروهی در سازمان تشکیل شده است تا با سایر شرکت‌ها و سازمان‌ها تماس برقرار کند و در صورت امکان این کار را به انجام برسانیم.

هداوند در ادامه درباره گسترش پوشش شبکه شاد در دانش‌آموزان استثنایی گفت: تا پایان سال تحصیلی گذشته ۱۰۰ درصد مدارس  به شبکه شاد اتصال داشتند. ۷۴ درصد از معلمان و ۸۶ درصد از کلاس‌ها و ۵۱ درصداز دانش‌آموزان کاربر شبکه شاد شدند.

وی افزود: با توجه به اینکه شبکه شاد برای دانش‌آموزان استثنایی دیرتر تست شده بود، این آمار، رقم خوبی بود. افرادی مثل معلمان رابط تلفیقی، معلمان مراکز مشکلات یادگیری و همکاران مشاوره و توانبخشی، که سال تحصیلی گذشته نتوانستند در شبکه شاد حضور پیدا کنند و گروه خود را تشکیل دهند، امسال دسترسی لازم را کسب کردند و فعالیت‌های خود را در شبکه شاد آغاز کردند.

معاون توانبخشی سازمان آموزش و پروش استثنایی درباره آمار جاماندگان از شبکه شاد نیز گفت: البته هنوز هم ممکن است عده‌ای از این همکاران دسترسی لازم را کسب نکرده باشند. از ۲ روز پیش امکان دسترسی دانش‌آموزان و معلمان به شبکه شاد ایجاد شده و باتوجه به اینکه شبکه در حال بروزرسانی است، هنوز امکان گزارش گیری فراهم نشده است ولی به محض تشکیل کلاس‌ها و آغاز تدریس معلمان گزارش‌های لازم ارسال خواهد شد.

انتهای پیام/آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزفعالیت مدارس استثنایی در شبکه شاد آغاز شد –نمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.