خانه | سایر استان ها | خراسان شمالی | فریاد آزادی قدس در فضای مجازی/ ملت آماده قیام شدند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان
فریاد آزادی قدس در فضای مجازی/ ملت آماده قیام شدند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

فریاد آزادی قدس در فضای مجازی/ ملت آماده قیام شدند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

اقطاع نیوز – گروه استان‌ها: روز قدس سال جاری کاملاً متفاوت از سال‌های دیگر است. وقتی صبح آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در میدان شهید بجنورد قدم می زنیم نه خبری از جمعیت انبوه است و نه خبری از تدارکات راهپیمایی. مسئولان کشور برای حفظ جان مردم تصمیم گرفته‌اند فقط در شهرهای سفید از کرونا راهپیمایی برگزار شود؛ ویژگی‌ای که در هیچیک از شهرهای خراسان شمالی دیده نمی‌شود.

هرچند خبری از راهپیمایی فیزیکی نیست، اما امسال کاربران فضای مجازی فعال‌تر شده‌اند. هشتک ضد صهیونیستی ترند کرده و از جنایات رژیم اشغالگر قدس پرده برداشته‌اند. اتفاقی که در سال‌های گذشته کمتر مشاهده می‌شد و این را می‌توان یکی از برکات کرونا دانست.

مردم در صفحات مجازی نشان دادند روز قدس فراموش شدنی نیست؛ مردم مظلوم فلسطین از یادها پاک نخواهند شد و فریاد بر سر غاصبان و ظالمان در هر شرایطی ادامه دارد.

جایگاه ویژه روز قدس در اسلام

موضوعی که مسئولان خراسان شمالی نیز بر آن تاکید ویژه‌ای داشتند. در این خصوص ولی الله حیاتی، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی در گفتگو با مهر اظهار کرد: اهمیت روز قدس بر کسی پوشیده نیست. روز قدس میراث گران بهای امام راحل و نماد مقاومت تمام آزادی‌خواهان جهان علیه نظام و رژیم ظالم صهیونیست است.

حیاتی ادامه داد: آینده بینی امام خمینی باعث شد تا این روز پایه گذاری شود و اینک روز قدس به عنوان یک عامل آگاه ساز مردم جهان ایفای نقش می‌کند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع کرونا در کشور امسال برای برگزاری مراسم روز قدس از نظر شرایط فیزیکی محدودیت وجود دارد و باید از ظرفیت فضای مجازی و صداوسیما بهره‌مندی حداکثری داشته باشیم که تا این لحظه اتفاقات مثبتی رخ داده است.

وی با اشاره به فضاسازی سطح شهر در خصوص روز قدس افزود: این روز جایگاه ویژه‌ای در جهان اسلام دارد، لذا می‌بینید که طی سال‌های گذشته در سراسر جهان با چه شوری این روز برگزار شده است.

روز قدس حرکت بین‌المللی برای وحدت آفرینی است

حجت‌الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی نیز در خصوص اهمیت روز قدس در گفتگو با مهر اظهار کرد: در این شرایط کرونایی نیز باید آرمان قدس زنده نگه داشته شود زیرا یکی از حربه‌های اصلی دشمنان، فراموشی آرمان‌ها و اندیشه‌های امام راحل برای نسل جدید است.

حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه مبارزه با ظالم باید به عنوان فرهنگی دینی در جامعه گسترش یابد، خاطرنشان کرد: اگرچه امسال نخواهیم توانست فریادهای خود را برای آزادی فلسطین در کف خیابان سردهیم، ولی نباید از نقش ویژه فضای مجازی برای محکومیت رژیم صهیونیستی غافل شویم.

امام جمعه بجنورد با اشاره به اینکه روز قدس مبنای قرآنی دارد، تاکید کرد: در واقع روز قدس، حرکتی بین المللی و اسلامی برای وحدت آفرینی است زیرا همه مذاهب اسلامی آن را قبول دارند.

پیام امام جمعه بجنورد به دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی

وی با بیان اینکه یک دنیا تفکر و اندیشه در شعارهای روز قدس نهفته است، افزود: قرآن کریم از لحاظ جغرافیایی، مرزی برای مسلمانان مشخص نکرده است، به گونه‌ای که اگر مسلمانان با شنیدن ندای مظلوم، با جان، مال و فریاد خود، به یاری او نشتابند، مسلمان نیستند.

حجت‌الاسلام یعقوبی در انتها افزایش بینش سیاسی مردم را از برکات انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: انقلاب اسلامی بینش سیاسی مردم را در خصوص مساله فلسطین، جنایات آمریکا و رژیم صهیونیستی افزایش داد، به گونه‌ای که هم اکنون در کشور، تحلیل‌های سیاسی از انحصار طبقه محدود روشنفکری خارج شده است.

قدس مساوی اصل اسلام است

حجت‌الاسلام علی خادمی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی نیز در گفتگو با مهر اظهار کرد: در عالم اسلام ۴ مسجد مهم داریم که مسجد نبی، مسجدالحرام، مسجد الاقصی و مسجد کوفه نام دارند که نخستین قبله گاه مسلمانان جهان مسجدالاقصی بوده است لذا اهمیت آن بیش از آن چیزی است که تاکنون گفته‌ایم.

حجت‌الاسلام خادمی قدس را هم ردیف اصل اسلام دانست و ادامه داد: بیش از ۷۰ سال از اشغال این مسجد توسط افراد قاتل، خونریز و آدم کش سپری شده لذا از منظر دینی وظیفه اول اسلام، آزادسازی قدس شریف است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با اشاره به عدم برگزاری راهپیمایی در استان بیان داشت: البته معتقد بودیم می‌شد در برخی از نقاط استان راهپیمایی برگزار شود زیرا اکنون تجمعات در صنوف مختلف دایر است و می‌شد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ویژه این راهپیمایی را نیز برگزار کرد البته اکنون به تصمیم مسئولان احترام می‌گذاریم.

پیشگیری از آسیب‌ها در مساجد حاشیه‌ای خراسان شمالی کلید خورد - اقطاع نیوز

وی افزود: عدم برگزاری راهپیمایی به معنی فراموشی روز قدس و ادامه مبارزه نیست. انقلاب اسلامی و محور مقاومت مصمم به آزادسازی قدس است و به برکت انقلاب اسلامی و شخصیت‌هایی که در آن رشد کردند، شرایطی فراهم آمده به آزاد شدن قدس امید زیادی داشته باشیم و یقین داریم همانطور که رهبر انقلاب فرمودند رژیم اسرائیل کمتر از ۲۵ سال آینده از بین خواهد رفت.

خادمی در انتها وظیفه نخبگان را تبیین قدس و مظلومیت مردم فلسطین عنوان کرد و خاطرنشان کرد: باید مردم را برای قیام و هدف اصلی که آزادسازی قدس است آماده کنیم.

کرونا هرچند باعث شد تا راهپیمایی روز قدس در خراسان شمالی لغو شود، اما وقتی به صفحات مجازی نگاهی می‌اندازیم، شور و اشتیاق خیابان‌ها را می‌شود در آنجا دید. جوانان این بار با منطق و علت بیشتر از گذشته سعی بر روشنگری دارند. اتفاقی که می‌تواند نقطه عطفی در رشد سیاسی مردم تلقی شود.

فریاد آزادی قدس در فضای مجازی/ ملت آماده قیام شدند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۲۲ ۰۹:۳۲:۱۵

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.