قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
فروش ۱۴ هزار میلیارد تومان سهام دولتی در بازار سرمایه

فروش ۱۴ هزار میلیارد تومان سهام دولتی در بازار سرمایه


فروش ۱۴ هزار میلیارد تومان سهام دولتی در بازار سرمایه

بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان سهام دولتی در ۴ ماه گذشته به‌ صورت تدریجی در بازار سرمایه به فروش رسیده است.

 

*** فروش ۱۴ هزار میلیارد تومان سهام دولتی 

 

به گزارش اقطاع نیوز، بالغ بر ۱۴۹ هزار و ۲۷۸ میلیارد ریال سهم و اموال دولتی از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه توسط سازمان خصوصی‌سازی از طریق بورس اوراق بهادار و فرابورس ایران به‌صورت تدریجی واگذار شده است.

از این میزان واگذاری ۵۵ هزار و ۸۸۳ میلیارد ریال به صورت بلوکی و ۹۳هزار و ۳۹۵ میلیارد ریال به صورت تدریجی در بورس عرضه و فروخته شده است.

علاوه بر این از ۱۴۹ هزار و ۲۷۸ میلیارد ریال سهم فروخته شده در این مدت، ۱۴۹ هزار و ۴۵ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار و ۲۳۳ میلیارد ریال در فرابورس ایران واگذار شده است.

همچنین از مجموع واگذاری‌های ۴ ماه گذشته دولت، ۸۰۸ میلیارد ریال مربوط به شرکت‌های گروه یک واگذاری‌ها و ۱۴۸هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال مربوط به شرکت‌های گروه دو واگذاری‌ها بوده است.

 

*** واگذاری ۱۰۰ درصدی سهام شرکت‌های گروه یک

 

به گزارش اقطاع نیوز، در پایان لازم به ذکر است، طبق اصل ۴۴ قانون اساسی، سال ۹۳ آخرین مهلت قانونی برای واگذاری شرکت‌های دولتی تعیین شده بود که این مهلت در سال‌های ۹۴، ۹۵، ۹۶، ۹۷، ۹۸ و ۹۹ تمدید شده است.

به‌ استناد ماده دو فصل دوم سیاست‌های اجرایی اصل ۴۴ قانون اساسی دولت مکلف است تا ۱۰۰ درصد سهام شرکت‌های گروه یک را به بخش خصوصی واگذار کند.

همچنین در تبصره‌های ماده ۳ فصل ۲ این قانون در خصوص شرکت‌های گروه ۲ آمده که دولت مجاز است به‌ منظور حفظ سهم بخش دولتی در فعالیت‌های گروه ۲ ماده ۲، همچنان ۲۰ درصد از سهام شرکت‌های حاضر در گروه ۲ را در اختیار داشته باشد و مکلف است ۸۰ درصد باقی‌مانده را به بخش‌های خصوصی، تعاونی و عمومی غیردولتی واگذار کند.

 

ofv’chvd wkuj

انتهای پیام///

منبع

اقطاع نیوزفروش ۱۴ هزار میلیارد تومان سهام دولتی در بازار سرمایهنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.