قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
فرهنگ رضوی در جامعه ترویج شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

فرهنگ رضوی در جامعه ترویج شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


فرهنگ رضوی در جامعه ترویج شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

حجت الاسلام محمد داداش زاده در گفتگو با اقطاع نیوز ضمن تسلیت فرارسیدن ۲۹ صفر سالروز شهادت مظلومانه ثامن الحجج، امام الرئوف، امام رضا (ع)، اظهارکرد: ترویج، تعمیق و نهادینه کردن فرهنگ و سیره رضوی در جامعه، عامل مؤثری در رواج معروفات در بین مردم و کاهش آسیب‌های اجتماعی است که باید اشاعه این امر توسط فعالان فرهنگی و دینی مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: امام رضا (ع) به اخلاق عالی و ممتاز آراسته بودند و الگوی زندگی، اخلاق، منش و سبک زندگی فردی و اجتماعی ایشان می‌تواند به‌عنوان نمونه و سرمشق برای انسان‌های کمال جو باشد.

حجت الاسلام داداش زاده اضافه کرد: امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان از سلاله پاک رسول خدا و هشتمین جانشین پیامبر مکرم اسلام (ص) می‌باشند. آن حضرت در سن ۳۵ سالگی عهده‌دار مسئولیت امامت و رهبری امت اسلامی شدند و سرانجام مأمون عباسی بدلیل محبوبیت روزافزون امام، داشتن علم بی حد و حصری که هیچ عالمی را یارای مباحثه با ایشان نبود، همچنین حسادت مامون نسبت به امام رضا (ع)، ایشان را در سن ۵۵ سالگی مسموم و ناجوانمردانه به شهادت رساند.

وی افزود: امام رضا (ع) می‌فرمایند، «هرکس مرا در توس زیارت کند به مانند آن است که جدم رسول خدا را زیارت کرده باشد و اجدادم در قیامت او را شفاعت خواهند کرد». مقام معظم رهبری نیز در باره زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) می‌فرمایند، «زیارت امام هشتم مشکل گشا است و انسان اگر با مشکلی مواجه شود با زیارت این امام بزرگوار به راه حلی خواهد رسید».

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه رأفت، عطوفت و مهربانی امام رضا (ع) موجب شده تا دل‌های عاشقان و شیفتگان آن حضرت همواره به سوی مشهد مقدس معطوف شود، عنوان کرد: شکر گذاری، اخلاص، آراستگی، زهد و ساده زیستی، عدم خود ستایی، تواضع، سخاوت، صبر و شکیبایی و… از خصایص اخلاق فردی و انفاق، ادای قرض و امانتداری، صله رحم، حسن اخلاق با خانواده، خوش رفتاری و محبت با مردم، عدم اسراف، جذب دوستی مردم و… از ویژگی‌های اخلاق اجتماعی امام هشتم (ع) است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزفرهنگ رضوی در جامعه ترویج شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.