سه‌شنبه , 30 نوامبر 2021
قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

فرار کارگران خارجی از عربستان- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل اقطاع نیوز – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


فرار کارگران خارجی از عربستان- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل اقطاع نیوز

به گزارش گروه بین‌الملل اقطاع نیوز به نقل از الخلیج الجدید، تعداد کارگران مهاجر در بخش خصوصی و دولتی عربستان ۸٫۵۲ درصد کاهش یافت که ۵۷۱٫۳۳۳ کارگر خارجی از سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ تا سه ماهه مشابه سال گذشته بازار کار را ترک کردند.

تعداد آنها در پایان ماه ژوئن گذشته به ۶،۱۳۵،۱۲۶ مهاجر رسید ، در حالی که ۶،۷۰۶،۴۵۹ مهاجر در پایان ژوئن ۲۰۲۰ بودند.

تجزیه و تحلیل «الوطن» عربستان سعودی بر اساس داده های اداره کل آمار و سازمان عمومی بیمه اجتماعی نشان داد که تعداد مشترکان سعودی و غیر سعودی در سیستم بیمه اجتماعی کاهش یافته است.

بر اساس این داده میزان کاهش در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ در مقایسه با سه ماهه مشابه سال گذشته ۵٫۴۶ درصد بوده ، جایی که مجموع مشترکان در پایان سه ماهه دوم سال جاری به ۸ میلیون و ۱۹۹ هزار و ۷۲۳ نفر رسیده است ، در حالی که این میزان در پایان سال گذشته به ۸ میلیون و ۶۷۴ هزار و ۱۰۵ نفر رسیده بود.

بر اساس اطلاعات رسمی طی دو سال گذشته ، بیش از ۱٫۵ میلیون کارگر مهاجر از عربستان سعودی خارج شده اند و این امر در سایه شیوع ویروس کرونا ویروس افزایش یافته است.

با توجه به افزایش قیمت‌ها و ریاضت‌ اقتصادی که بر سطح مالی مهاجران تاثیر گذاشته، ویروس کرونا باعث متوقف شدن فعالیت‌های اقتصادی، اخراج ده‌ها هزار کارگر خارجی شده و سایر کارگران تحت شرایط اسفناکی زندگی می‌کنند.

کارگران مهاجر در عربستان سعودی با چالش‌های بسیاری روبرو هستند. گستره جهانی ویروسی به نام کرونا، کاهش قیمت نفت و برنامه‌های ریاضت اقتصادی دولت عربستان سعودی از فاکتورهای بحران وضعیت کارگران در این کشور هستند.

شاخص ارزیابی وضعیت مهاجران در کشورها نشان می‌دهد کارگران مهاجر در عربستان سعودی وضعیت نامناسبی دارند و از حقوق اصلی خود برخوردار نیستند. کارگرانی که در کشورهای حوزه خلیج فارس مشغول به کار هستند، بیشتر از نواحی جنوب شرق آسیا هستند که با هدف کسب درآمد بیشتر به کشورهای عربی مهاجرت می‌کنند. بر اساس شاخص پایداری مهاجران عربستان سعودی در رتبه ۴۹ جهان قرار دارد.

مقامات آل سعود طی ماه‌های گذشته عامدانه مجموعه‌ای از محدودیت‌های سیستماتیک در حق کارگران خارجی در عربستان سعودی را اعمال کردند.

انتهای پیام/آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزفرار کارگران خارجی از عربستان- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل اقطاع نیوزنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.