قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
فراخوان اهدای پلاسما در اصفهان/کرونایی ها نذر سلامت کنند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

فراخوان اهدای پلاسما در اصفهان/کرونایی ها نذر سلامت کنند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


فراخوان اهدای پلاسما در اصفهان/کرونایی ها نذر سلامت کنند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

محمدرضا محبوب فر در گفت و گو با اقطاع نیوز با اشاره به مردود شدن سازمان سنجش آموزش کشور در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی آزمون دکترا اظهار داشت: استان اصفهان با تشدید موارد حاد ابتلاء به کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد و برگزاری آزمون‌ها در این شرایط سرعت ابتلاء به بیماری کرونا را افزایش می‌دهد.

وی افزود: هشت منطقه در استان اصفهان وضعیت قرمز داشتند و کاشان یکی از کانون‌های قرمز استان اصفهان است که متأسفانه از ابتدا، مدیریت استان نظارتی بر این شهرستان نداشت و همین امر در قرمز شدن شهر اصفهان هم نقش داشته است.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به کمبود تجهیزات بهداشتی و درمانی در بیمارستان‌های استان اصفهان تصریح کرد: گزارشهای مبنی بر کمبود تخت‌های ICU از اصفهان ارائه می‌شود که همین باعث عدم پذیرش بیماران بالاتر از ۶۰ سال شده است.

وی در ادامه به اهمیت اهدای پلاسما توسط بهبودیافته گان کرونا اشاره‌ای داشت و افزود: ایران با زیرساخت‌های درمانی مناسب و آمار قابل قبول بهبودیافتگان کرونا جز کشورهای موفق در پلاسمادرمانی بوده است که نمونه موفق آن دانشگاه علوم پزشکی کاشان است.

محبوب فر با دعوت نذر سلامت بیماران مبتلا به کرونا در اهدای پلاسما، گفت: بیماران مبتلا به کرونا چنانچه از بیماری زمینه‌ای و کم خونی رنج نمی‌برند، می‌توانند در بازه زمانی ۱۴ تا ۲۸ روز پس از بهبودیافتگی نسبت به اهدای پلاسما اقدام کنند چراکه پس از این بازه زمانی، میزان پادتن در پلاسمای خون فرد کم شده و کافی نیست.

وی افزود: شرایط اهدا پلاسما توسط پزشک متخصص در سازمان انتقال خون بررسی می‌شود؛ زنان باردار و افرادی که وضع حمل داشتند و افراد با شاخص توده بدنی بالا شرایط اهدای پلاسما را ندارند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزفراخوان اهدای پلاسما در اصفهان/کرونایی ها نذر سلامت کنند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.