قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

غفلت از ظرفیت گردشگری سواحل گلستان/اکتشاف گاز هفته بعدآغاز می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


غفلت از ظرفیت گردشگری سواحل گلستان/اکتشاف گاز هفته بعدآغاز می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

blank

به گزارش اقطاع نیوز، هادی حق شناس بعدازظهر شنبه در جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در روستای توماچلر گمیشان اظهارکرد: روستاها ظرفیت های بی نظیری در حوزه گردشگری محسوب می شوند و در حال حاضر بیش از ۱۳۰ بومگردی در روستاهای گلستان مشغول به فعالیت هستند.

استاندار گلستان گفت: استفاده از ظرفیت های گردشگری سواحل مغفول مانده که تلاش می کنیم این صنعت را با رعایت شیوه نامه های زیست محیطی گسترش دهیم.

وی افزود: ۱۰ درصد از سواحل خزر در حوزه استان گلستان قرار دارد و گلستان استفاده بی رویه از سواحل خود نداشته است.

حق شناس با اشاره به ظرفیت های شهرستان گمیشان گفت: یکی از اقدامات محوری استان که در هفته آینده آغاز خواهد شد آغاز عملیات اکتشاف نفت و گاز و احداث دکل حفاری خواهد بود و گمان زنی ها، از وجود مخزن مشترک نفت و گاز بین ایران و ترکمنستان حکایت دارد.

وی یادآور شد: به دلیل فاصله ساحل گمیشان از جنگل های گلستان و همچنین نیاز مبرم مرغداری های استان به دان واردات چوب و دان اصلی ترین علت احداث بندر در این منطقه است.

حق شناس ادامه داد: اقدام دیگری که چهره گمیشان را به لحاظ اشتغال تغییر خواهد داد تکمیل مجتمع ۱۰ هزار هکتاری پرورش میگوی گمیشان است که با در نظر گرفتن هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی می توان شاهد توسعه مزارع پرورش میگو در فاز ۶ هزار هکتاری بود.

استاندار گلستان یادآور شد: یکی از مسائل اساسی در شهرستان گمیشان جاده دسترسی به ساحل است که با همکاری نماینده مردم منطقه تلاش داریم هرچه زود این اقدام صورت پذیرد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزغفلت از ظرفیت گردشگری سواحل گلستان/اکتشاف گاز هفته بعدآغاز می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.