قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
عکرمه صبری: امارات حق دخالت در امور مسجد الاقصی را ندارد

عکرمه صبری: امارات حق دخالت در امور مسجد الاقصی را ندارد- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل اقطاع نیوز – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


عکرمه صبری: امارات حق دخالت در امور مسجد الاقصی را ندارد- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل اقطاع نیوز

به گزارش گروه بین الملل اقطاع نیوز به نقل از سایت عربی ۲۱، شیخ عکرمه صبری رئیس هیئت عالی اسلامی در شهر قدس و خطیب مسجد القصی این مطلب را در واکنش به برخی گزارش‌ها بیان داشت که نشان می دهد توافق عادی سازی روابط بین امارات و رژیم اسرائیل حاوی بندی درباره مسجد مبارک الاقصی و شهر اشغالی قدس است.

 

شیخ عکرمه صبری تاکید کرد: امارات حق دخل و تصرف و تصمیم گیری درخصوص مسجد الاقصی از جمله اجازه به یهودیان برای دعا خواندن در آن یا غیر از آن را ندارد.

 

 وی گفت: با توجه به گزارش‌های برخی رسانه‌ها، باید بار دیگر تاکید کنیم مسجد الاقصی با همه ساختمانها و تاسیسات آن به دستور خداوند متعال تنها متعلق به مسلمانان است.

خطیب مسجد الاقصی گفت: هیچ انسانی حق چشم پوشی از ذره ای از خاک مسجد الاقصی را ندارد و مطالب برخی رسانه‌ها مبنی بر اجازه دادن به پیروان ادیان دیگر برای دعا در الاقصی که شامل صحن و تاسیسات آن می‌شود، به طور کامل غیرقابل قبول و مردود است و اجازه چنین کاری را نخواهیم دارد.

وی تاکید کرد: هیچ کسی حق دخالت در امور داخلی مسلمانان را ندارد و الاقصی بسیار والاتر از آن است که در برابر هرگونه مداخله در امور خود یا عبادت مسلمانان تسلیم شود.

عکرمه صبری درباره تلاش اشغالگران برای سیطره بر مسجد الاقصی با حمایت رسمی اعراب بویژه از طریق توافق عادی سازی روابط با امارات گفت: هیچ کشور یا قدرتی حق دخل و تصرف و تصمیم گیری درباره مسجد الاقصی را ندارد. چنین چیزی کاملا مردود است و نمی‌توانیم از ذره ای از خاک آن چشم پوشی کنیم.

وی مسئولیت کامل را متوجه هرگونه کشور یا قدرتی دانست که در هرگونه خدشه‌ای به حرمت مسجد الاقصی سهیم باشد.

انتهای پیام/آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزعکرمه صبری: امارات حق دخالت در امور مسجد الاقصی را ندارد- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل اقطاع نیوزنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.