قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
عواملی که باعث تغییر صدایتان می‌شوند

عواملی که باعث تغییر صدایتان می‌شوند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


عواملی که باعث تغییر صدایتان می‌شوند

به گزارش حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی اقطاع نیوز، حسین صالحی رزیدنت بیماری‌های کودکان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درباره بروز خشونت صدا در برخی از افراد اظهار کرد: برای رسیدن به علت خشونت صدا در کودکان ابتدا باید بررسی کرد که آیا این اختلال در افراد از زمان نوزادی  وماد زادی وجود داشته و یا  به مرور زمان ایجاد شده است. برای این اختلال چند فرضیه وجود دارد که به هنگام مراجعه به پزشک مورد بررسی قرار می‌گیرد.

او بیان کرد: در برخی از کودکان نیز این اختلال خشونت صدا به صورت مادرزادی دیده می‌شود و از همان بدو تولد تار‌های صوتی کودک آسیب دیده است و کودک مشکلات حنجره‌ای دارد.

او افزود: در حالت دیگر ممکن است فرد مراجعه کننده بیان کند که بروز این اختلال و خشونت صدا کمتر از یک هفته است که اتفاق افتاده است، در چنین شرایطی ما با بررسی‌ها‌ی انجام شده به این نتیجه می‌رسیم که این امر به دلیل آلرژی‌های فصلی است و جای نگرانی نیست.

؟؟؟؟؟؟/علی بیگی

او افزود: اما اگر به صورت ناگهانی دچار این عارضه شده‌اید و مدت زمانی که با آن درگیر هستید بیش از یک الی دو هفته است باید فرد حتما آزمایش‌های لازم را انجام دهد تا به دلیل بروز این اختلال پی ببرد، چرا که ممکن است به دلیل بروز عفونت‌ها و وجود غده‌هایی در گلو و حنجره باشد.

او اظهار کرد: در اکثر مواقع این اختلال در بین نوجوانانی که در سن بلوغ هستند دیده می‌شود که به دلیل بروز و رشد هورمون‌های رشدی تغییراتی در تن صدای فرد دیده و شنیده می‌شود.

او در نهایت گفت: باید به این نکته هم توجه داشت که ممکن است بروز اختلال در تن صدا مربوط به هیچ کدام از این موارد ذکر شده نبوده و  بر اثر جراحی‌هایی که فرد در قسمت گلو و حنجره خود انجام داده است، باشد.


بیشتربخوانید:


انتهای پیام/آرشیو اخبار علمی سرویس خبری اقطاع نیوزعواملی که باعث تغییر صدایتان می‌شوندنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.