قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
احتمال روی کار آمدن فرماندار زن در استان کرمان وجود دارد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

عملیات اجرایی خط دوم انتقال آب از خلیج فارس به پایان رسیده است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


عملیات اجرایی خط دوم انتقال آب از خلیج فارس به پایان رسیده است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، علی زینی‌وند در سفر ۲۷ بهمن ماه خود به بردسیر و بازدید از پروژه‌های فولادی این شهرستان، مهمترین استراتژی استان در بحث صنعت را انتقال آب بیان کرد و گفت: خط اول انتقال آب از خلیج فارس به بهره‌برداری رسیده و عملیات اجرایی خط دوم نیز به پایان رسیده است که اعتباری حدود ۵۰ هزار میلیارد تومانی آن را صنایع کشوری تعهد کرده‌اند.

وی افزود: این پروژه تنها مختص استان کرمان نیست و استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی از این آب بهره خواهند برد.

استاندار کرمان استفاده از پساب فاضلاب را از دیگر برنامه‌های تأمین آب صنایع استان برشمرد و تصریح کرد: پروژه‌های فاضلاب در شهرهای سیرجان، رفسنجان و کرمان در حال اجراست که تحول بزرگی در بهره‌برداری مفید از آب برای صنایع خواهد بود، ضمن اینکه با مکانیزه شدن صنایع، مصرف آب نیز کاهش می‌یابد.

زینی‌وند ابراز داشت: در حوزه زیرساخت آب، برق، گاز و راه، کارگروه مستقری را تشکیل داده‌ایم و چشم انداز ۱۰ تا ۱۵ سال آینده استان را تعریف خواهیم کرد.

استاندار کرمان با بیان اینکه مجوز تخصیص آب از دریای عمان را گرفته‌ایم که از این مسیر آب هفت شهرستان جنوبی استان در حوزه شرب و صنعت را تأمین خواهیم کرد اظهار داشت: این موارد تنها از چشم‌اندازهای استان در حوزه آب هستند که قابل دستیابی‌اند و در این راستا دولت حمایت‌های لازم را انجام خواهد داد و شخص مقام معظم رهبری نیز نظرشان در انتقال آب مثبت است و تکنولوژی لازم را نیز داریم.

استاندار کرمان با اشاره به پیشرفت صنایع در استان گفت: کرمان حتماً از استان‌های صنعتی کشور خواهد بود، چون هم مصرف برق و هم سایر صنایع آن پیشرفت دارد.

با آب موجود امکان گسترش صنایع نداریم

وی عنوان کرد: با آب موجود امکان گسترش صنایع نداریم، اما با چشم‌انداز انتقال آب امکان گسترش صنایع آب بر در استان وجود دارد.

زینی‌وند با بیان اینکه آب انتقالی از خلیج فارس در حال حاضر برای مصارف صنعتی است، اضافه کرد: اما سهم شرب نیز در این انتقال آب دیده شده است و در خط انتقال خلیج فارس ۱۰ میلیون مترمکعب سهم شرب برای شهرهای شمالی استان دیده شده که سعی داریم بخشی برای شهر کرمان آورده شود.

استاندار کرمان اظهار کرد: تمامی شهرهای استان به ویژه شهرهای صنعتی در جمع‌آوری فاضلاب برای استفاده صنایع جزو اولویت‌ها هستند که در حال حاضر این طرح در زرند و سیرجان و رفسنجان و کرمان در حال انجام است و حتماً شهرهای دیگر نیز در این برنامه قرار خواهند گرفت.

استاندار کرمان با اشاره به سفر امروز خود به بردسیر، این شهرستان را دارای ظرفیت‌های مختلف در حوزه‌های امکان توسعه، ایجاد اشتغال و تولید بیشتر ثروت دانست و ادامه داد: شهرستان بردسیر نیروی انسانی، معادن و ظرفیت کشاورزی خوبی دارد.

زینی‌وند از بررسی مشکلات برخی طرح‌های توسعه‌ای این شهرستان با توجه به اشتغالزایی بالای آنها در کارگروه‌های مربوطه استان خبر داد و گفت: صنایع بزرگ فولادی شهرستان در راستای مسئولیت اجتماعی خود مشارکت بیشتری باید داشته باشند و در شهرک صنعتی این شهرستان واحدهای خوبی دانش‌بنیان و تعاونی فعال هستند که نیاز به حمایت دارند.

استاندار کرمان اظهار داشت: شهرستان بردسیر این ظرفیت را دارد که به عنوان شهرستان بدون بیکار معرفی شود و باید این هدفگذاری برای آن انجام شود که در این راستا لازم است تمامی ظرفیت‌های آن را نیز فعال کنیم که به جایگاه واقعی خود برسد.

زینی‌وند با اشاره بازدید صورت گرفته از محل اجرای پروژه فولاد آلیاژی بردسیر در خصوص تأمین آب این مجموعه گفت: برای اجرای طرح‌های آب‌بر فعلاً که خط انتقال آب به صورت کامل انجام نشده با مشکل مواجه هستیم، البته مجموعه جهان فولاد آب اضافه دارد و باید ساز و کار قانونی آن برای جابه‌جایی آب و حل مشکل این کارخانه انجام شود.

استان کرمان در خط دوم انتقال آب از خلیج فارس سهم دارد

وی اضافه کرد: این طرح اشتغالزایی بالایی دارد، مشکلات محیط زیستی و تأمین سرمایه برای راه اندازی هم ندارد و تلاش می‌کنیم مشکلات این طرح حل شود.

استاندار کرمان در خصوص رفع مشکلات معدن دره‌آلو بردسیر گفت: کار این معدن و کارخانه فرآوری و مشکلات دیگر آن را در دست پیگیری داریم و در جلسه‌ای نیز با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان، ائمه جمعه و فرمانداران دو شهرستان بردسیر و رابر و مدیرعامل شرکت مس، بنا بر این شد تا ساز و کار برای بکارگیری عادلانه نیرو با اولویت این دو شهرستان ارائه شود.

زینی‌وند در مورد خط انتقال آب خلیج فارس به استان کرمان به پیشرفت خوب پروژه اشاره کرد و گفت: طبق گزارش‌های دریافتی براساس برنامه زمان‌بندی در حال انجام است و مشکل تأمین مالی هم ندارد و مسئله مبنی بر مانعی از پیشرفت کار پروژه به ما داده نشده است.

وی افزود: تمرکز ما روی خط دوم خلیج فارس است که وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان مجلس هم پیگیر اجرای آن هستند که در آخرین جلسه و تأمین سرمایه آن، حدود ۴۶ هزار میلیارد تومان از سوی صنایع فولادی تعهد تأمین اعتبار شده است.

زینی‌وند ابراز داشت: استان کرمان در خط دوم انتقال آب از خلیج فارس سهم دارد و بنا است از استان کرمان به سمت خراسان جنوبی و رضوی عبور کند و از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است و هم اکنون نیز مانعی به لحاظ پیشرفت دو خط و تأمین سرمایه آن گزارش نشده است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزعملیات اجرایی خط دوم انتقال آب از خلیج فارس به پایان رسیده است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.