قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
بازسازی دریچه رابط مخزن اصلی سد وشمگیر با مخزن فرعی یک - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

علاج بخشی سد وشمگیر به ۲۷۰میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


علاج بخشی سد وشمگیر به ۲۷۰میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، سید محسن حسینی اظهار کرد: سد وشمگیر در شهرستان آق قلا و بر روی گرگانرود احداث شده و این سد در سال ۴۹ آبگیری شد و در سال‌های بعد سه مخزن فرعی برای آن ایجاد شد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان گلستان با بیان اینکه، با توجه به نیاز استان، علاج‌بخشی این سد در دستور کار قرار گرفته است، گفت: شاید نتوانستیم اهمیت و حساسیت این پروژه را به دولت و مجلس منتقل کنیم برای همین معتقد هستیم اعتباری که برای این سد در نظر گرفته شده، منطقی نیست.

وی توضیح داد که وشمگیر، سدی ۵۰ ساله بوده که پروژه علاج‌بخشی هم حدود ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

حسینی در خصوص وضعیت سد آقدکش در شهرستان آق قلا اظهار کرد: ساخت این سد از سال ۹۰ آغاز شده و تا پیش از سیل سال ۹۸ به طور متوسط سالانه فقط حدود یک میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص داده شده است.

وی درباره وضعیت این سد بیان کرد: این سد عملکردی دو وجهی دارد، انحراف و کنترل سیلاب که شهر آق قلا را از تهدید سیل نجات می‌دهد و همچنین مخزن ذخیره آب است. تکمیل این سد نیاز به ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار دارد که تا کنون ۲۳ میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص یافته که ۱۲ میلیارد تومان آن بعد از سیل فروردین ۹۸ بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان گفت: برای سال جاری ۱۴ میلیارد تومان برای این سد اعتبار پیش بینی شده که ما به دنبال استفاده از منابع حوادثی و جذب اعتبارات بیشتری برای سد آقدکش هستیم.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزعلاج بخشی سد وشمگیر به ۲۷۰میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.