قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

عفو ۱۴۷۴ زندانی همدانی در ۱۷ ماه گذشته – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


عفو ۱۴۷۴ زندانی همدانی در ۱۷ ماه گذشته – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، محمدرضا عدالتخواه صبح امروز در حاشیه بازدید از زندان شهرستان نهاوند، به سیاست‌های زیربنایی دستگاه قضائی درباره حبس زدایی اشاره کرد و گفت: با همین رویکرد فعالیت‌های گسترده‌ای در ۱۷ ماه گذشته در سطح استان همدان به منظور کاهش مجازات حبس و یا استفاده از مجازات‌های جایگزین در پیش گرفته‌ایم.

وی زندان را در حکم دوربرگردانی برای بازگشت به مسیر اصلی در یک بزرگراه انحرافی برای محکومان دانست و اظهار کرد: زندانیان با بهره گیری از طرح حبل المتین و فراگرفتن قرآن کریم یا به صورت حفظ آیات کلام الله مجید و یا کم سوادترها به صورت آموختن قصه‌های قرآنی، می‌توانند با اصلاح رفتار خود شرایطی را برای بازگشت به خانواده و جامعه فراهم سازند.

رئیس کل دادگستری استان همدان با اعلام اینکه در ۱۷ ماه گذشته یک هزار و ۴۷۴ زندانی در این استان مشمول عفو شدند، افزود: تنها در یک مرحله و در خرداد ماه سال گذشته ۵۴۰ زندانی عفو خورده و آزاد شدند که از این حیث در جایگاه نخست کشوری قرار گرفتیم.

عدالتحواه تصریح کرد: این مسئله نشان از فعالیت‌ها و تلاش‌های شبانه روزی دستگاه قضائی استان و البته تغییرات مثبت در رفتار و کردار زندانیان دارد که با توسل به رفتارهای قرآنی از عمل مجرمانه خود پشیمان شده و برای بازگشت رفتارشان را اصلاح کرده‌اند، چرا که اصلاح رفتار زندانی شرط و معیار اصلی مشمول عفو شدن او محسوب می‌شود.

وی عنوان کرد: دستگاه قضائی همدان با بستن میثاق نامه با عفو خوردگان، از آنان تعهد می‌گیرد تا پس از آزادی زندگی سالمی در پیش بگیرند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزعفو ۱۴۷۴ زندانی همدانی در ۱۷ ماه گذشته – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.