قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
عفو بین‌الملل: معافیت در برابر عاملان حمله برخبرنگاران پایان یابد

عفو بین‌الملل: معافیت در برابر عاملان حمله برخبرنگاران پایان یابد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان | افغانستان

سازمان عفو بین‌الملل این رویداد را «وحشتناک» توصیف کرده‌است و از حکومت افغانستان خواسته تا برای حفظ جان خبرنگاران و کشانیدن عاملان حمله بر خبرنگاران به عدالت، کارهای همه جانبه انجام دهد.
در اعلامیه این سازمان آمده‌است: «حمله بر تلویزیون خورشید، یک جنایت وحشتناک بوده و بیانگر خطرهایی است که خبرنگاران افغانستان برای انجام وظیفه با آن روبه‌رو استند. مقام‌های افغانستان باید برای حفظ خبرنگاران و کشانیدن عاملان به عدالت تلاش کنند. معافیت از مجازات حملات بر خبرنگاران باید پایان یابد.»
سفارت‌های ایالات متحدۀ امریکا، بریتانیا در کابل و شماری از نهادهای خارجی دیگر نیز حمله بر موتر حامل کارمندان تلویزیون خورشید را نکوهش کرده‌اند.
سفارت امریکا در کابل، گفته‌است که حمله بر خبرنگاران، حمله بر آزادی بیان است و سفارت بریتانیا نیز تأکید کرده‌است که پشتیبانی‌اش از خبرنگاران در افغانستان را ادامه می‌دهد.
سخن‌گوی رییس‌جمهور غنی با نکوهش حملۀ روز گذشته گفته‌است که حمله بر آزادی بیان عمل نابخشودنی است.
حملۀ روز گذشته بر موتر حامل کارمندان تلویزیون خورشید دومین حمله است که در دو سال اخیر صورت می‌گیرد. سال گذشته نیز موتر کارمندان این تلویزیون آماج یک انفجار قرار گرفت.
مسؤولان تلویریون خورشید با ابراز نگرانی از آماج قرار گرفتن خبرنگاران و کارمندان رسانه‌یی در کشور، می‌گویند که نهادهای امنیتی برای بررسی چنین رویدادها توجه ندارند.
رفیع رفیق صدیقی، رئیس اجرایی تلویزیون خورشید گفت: «همان‌گونه که حادثات دیگری که به رسانه‌های بزرگ افغانستان بدست فراموشی سپرده شد، ما هم متفاوت نیستیم. من مطمین هستم که این حادثه یک باردیگر به باد فراموشی سپرده می‌شود.»
جاوید فرهاد، مسؤول خبر تلویزیون خورشید نیز افزود: «حمله‌هایی از این دست از سوی دشمنان آزادی بیان به هیچ روی نمی‌تواند تعهد مارا برای کار اطلاع رسانی هدفمند به جامعه افغانستان دچار وسوسه و تردید و آسیب بسازد.»
طالبان دست داشتن در این حمله را رد کرده‌اند.
عفو بین‌الملل: معافیت در برابر عاملان حمله برخبرنگاران پایان یابد:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۸:۳۷:۵۷

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.