قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
عشایر بردسیر مقید به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند

عشایر بردسیر مقید به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


عشایر بردسیر مقید به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند

محسن افضلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقطاع نیوز افزود: جامعه عشایری بردسیر نیز پا به پای جامعه و تا آنجا که در توان دارد نسبت به  رعایت پروتکل های بهداشتی بخصوص در محدودیت های جدید  اعمال شده اقداممی کنند و تلاش دارند تا تولیدات سالم و بهداشتی را در این شرایط حساس به جامعه عرضه کنند.
وی اضافه کرد: عشایر بردسیر با وجود همه گیری کرونا، برای تولید گوشت و لبنیات بهداشتی و سالم تمام تلاش و توان خود را به کار گرفته تا سلامت جامعه را تضمین کند.
افضلی گفت: خانواده بزرگ هشت هزار نفری عشایر بردسیر در قالب یکهزار و ۷۴۲ خانوار  ۲۶ طایفه را تشکیل می دهند که در چهار بخش لاله زار، گلزار، مرکزی و نگار سکونت دارند و با دارا بودن ۳۰۰ هزار راس دام سبک و سه هزار راس دام سنگین، سالانه صدها تن گوشت، لبنیات و فرآورده های دامی تولید می کنند.
وی توضیح داد: به طور متوسط هر عشایر گوشت مصرفی مورد نیاز  ۱۶ نفر را تامین می کند. 

افضلی گفت: عشایر بردسیر کوچ برون استانی شان به شمال استان هرمزگان و درون استانی به شهرستانهای جنوبی استان مثل کهنوج است و  از مجموع  یکهزار و ۷۴۲ خانوار، ۸۰۰ خانوار برون کوچ بوده و مابقی درون کوچ هستند و از استان خارج نمی شوند.
افضلی در ادامه گفت: آنها در زمستان به مناطق گرمسیر کوچ میکنند و هنگام بهار به ییلاقشان در شهرستان بردسیر باز می گردند.
وی در پایان گفت: در مجموع سالانه یکهزار و ۲۰۰ تن گوشت، لبنیات، شیر، دوغ، کشک، پنیر، و همچنین پشم و کرک در جامعه عشایری بردسیر تولید می شود.
بردسیر یکی از نقاط ییلاقی و از شهرستانهای شمال استان کرمان است. این شهر در فاصله ۶۰ کیلومتری غرب کرمان قرار دارد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزعشایر بردسیر مقید به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستندنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.