قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
۵۲۷۴ خانوار دامدار گیلانی کوچ به مناطق ییلاقی آغاز شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

عدم استفاده هزار و ۵۰۰ خانوار عشایری خراسان شمالی از بیمه – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، محمدرضا غلامزاده صبح امروز در نشست توسعه و اشتغال پایدار روستایی خراسان شمالی که در محل سالن جلسات استانداری خراسان شمالی برگزار شد، اظهار کرد: بیمه‌های روستاییان و عشایر در سال گذشته با اقبال مناسبی از سوی جامعه هدف استان مواجه شد و رتبه مناسبی در کشور برای خراسان شمالی کسب شد.

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی با اعلام تغییر جامعه هدف بیمه روستاییان و عشایر در سال ۹۹ گفت: علاوه بر سرپرستان خانوار، در سال ۹۹ می‌توان تمامی افراد ۱۸ تا ۵۰ سال ساکن در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، روستاییان و عشایر در این طرح ثبت‌نام کنند که تخمین ۱۷۹ هزار نفر در استان می‌شود.

وی افزود: شهرستان گرمه با ۱۷ درصد رشد پوشش در سال ۹۸ به‌عنوان بیشترین افزایش ضریب پوشش در استان شناخته می‌شود و پس‌ازآن راز و جرگلان به تعداد ۶ سال گذشته در سال ۹۸ ضریب پوشش خود را افزایش داده است.

غلامزاده با اشاره به لزوم استفاده از کمک‌های کمیته امداد از افراد تحت پوشش، تصریح کرد: بر اساس برآوردهای انجام‌شده ۵ هزار مددجو در استان شرایط عضویت در بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر را دارند که به علت کمبود منابع اعتباری کمیته امداد تاکنون امکان پرداخت حق بیمه آنان میسر نشده است.

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی از وجود تفاهم‌نامه پوشش ۱۴۵ هزارنفری مددجویان سراسر کشور خبر داد و گفت: استان خراسان شمالی تاکنون از این ظرفیت کشوری استفاده نکرده و می‌توان با رایزنی، مددجویان استان را از این تفاهم‌نامه و حمایت بهره‌مند کرد.

وی از عدم پوشش هزار و ۵۰۰ سرپرست خانوار عشایری در استان خبر داد و افزود: ۲۳ درصد سرپرستان خانوار عشایری استان از این طرح استقبال نکرده‌اند که پیشنهاد می‌شود با تأمین اعتباری ۵۰۰ میلیون تومانی این افراد تحت پوشش قرار گیرند.

غلامزاده در انتها بر امکان ریزش و عدم تداوم همکاری مردم در سال جاری تأکید کرد و گفت: به علت عدم اجبار بر عضویت در این بیمه و همچنین کاهش منابع درآمدی جامعه هدف از کرونا امکان ریزش و عدم تداوم عضویت توسط مردم وجود دارد.

عدم استفاده هزار و ۵۰۰ خانوار عشایری خراسان شمالی از بیمه – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۲:۳۰:۴۹

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.