قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
عدد مطرح شده درباره ارز‌های برگشتی نمی‌تواند مبنای قضاوت قرار گیرد

عدد مطرح شده درباره ارز‌های برگشتی نمی‌تواند مبنای قضاوت قرار گیرد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


عدد مطرح شده درباره ارز‌های برگشتی نمی‌تواند مبنای قضاوت قرار گیرد

به گزارش گروه سیاسی اقطاع نیوز، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز (دوشنبه ۱۰ شهریور) در حاشیه جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز گزارشی از وضغیت اقتصادی کشور، کالا‌ها خدمات و موضوعاتی که در راس رسانه‌ها بود، مطرح شد.

وی ادامه داد: قرار شد حوزه‌هایی که مرتبط با اقتصاد است توسط دستگاه‌ها به موقع تحلیل و اطلاع‌رسانی شود تا در بستر مناسب مشارکت مردم و بنگاه‌های اقتصادی را داشته باشیم که در شرایط کنونی، موضوع خطیری است.

وزیر کشور با بیان اینکه بحث ساماندهی کارت بازرگانی در جلسه امروز مطرح شد، اظهار داشت: سیستم جدید فعال شده و اعتراضاتی در نحوه صدور این کارت‌ها وجود داشت که قرار شد ستاد قاچاق کالا جلساتی بگذارد و مشکل را حل کند تا تجار و بازرگانان به خوبی فعالیت خود را انجام دهند.

وی با اشاره به طرح موضوع ارز‌های برگشتی در جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: اعداد و ارقام مختلفی در فضای رسانه مطرح شده است. در جلسه امروز که همه دستگاه‌ها حضور داشتند، دستگاه‌ها توضیحات لازم را دادند و مشخص شد که در کل عدد مطرح شده نمی‌تواند مبنایی برای قضاوت قرار گیرد.

رحمانی فضلی افزود: قرار شد با مسئولیت یکی از دستگاه‌ها، موضوع ارز‌های برگشتی بررسی شود و در داخل خانواده دولت این موضوع حل شود. همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضاییه هم معتقد بودند که ارز‌ها باید برگردد.

وزیر کشور در ادامه با بیان اینکه مقرر شد سه و نیم میلیون ماسک به داروخانه‌ها تحویل داده شود، گفت: حداکثر قیمت هر عدد ماسک، ۱۳۰۰ تومان قیمت‌گذاری شده که وزارت بهداشت باید مراقبت‌های لازم را در این زمینه انجام دهد.

وی به طرح موضوع اینترنت در جلسه امروز اشاره کرد و گفت: مسئولان مخابرات و سازمان تنظیم مقررات رادیویی گزارش‌هایی را مطرح کردند و با تصمیمات جدیدی که گرفته شده، امیدواریم مشکل تعرفه‌ها و نیز سرعت اینترنت حل شود، مخصوصاً که با توجه به بازگشایی مدارس، نیاز دوچندانی در این حیطه احساس می‌شود.

وزیر کشور در ادامه درباره تامین کالا‌های اساسی گفت: روند تامین کالا‌های اساسی از واردات و رسیدن کشتی‌های باری تا توزیع در خرده‌فروشی‌ها را پیگیری می‌کنیم و تلاش می‌کنیم دغدغه‌ای برای مردم ایجاد نشود. امیدواریم با تلاش همه دستگاه‌ها، خدمات این حوزه را بهبود بخشیم.

رحمانی فضلی با قدردانی از رسانه‌ها گفت: خواهش من این است که مبانی تحلیل‌ها و اصول توجه به مسائل اقتصادی با در نظر گرفتن شرایط کشور باشد. ما امروز در شرایط عادی نیستیم و در واردات و صادرات با تحریم‌های سختی مواجه هستیم.

وزیر کشور با بیان اینکه تحریم‌ها هزینه‌های اضافه به‌بار آورده‌اند و درآمد را کاهش داده است گفت: تولید، صادرات و واردات در این شرایط مستلزم همکاری همگانی است.

انتهای پیام/آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزعدد مطرح شده درباره ارز‌های برگشتی نمی‌تواند مبنای قضاوت قرار گیردنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.