قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
عالم دین: دشمنی با اهلبیت پیامبر دشمنی با رسول الله است

عالم دین: دشمنی با اهلبیت پیامبر دشمنی با رسول الله است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان | افغانستان


عالم دین: دشمنی با اهلبیت پیامبر دشمنی با رسول الله است

 مدیر مدرسه اسدیه در شهر مزارشریف، در مراسم گرامیداشت از عزاداری امام حسین (ع) گفت که مطابق روایات و احادیث، دشمنی با اهلبیت دشمنی با رسول الله است.

 
خبرگزاری صدای افغان(آوا)-مزارشریف: ذبیح الله حقجو، مدیر مدرسه اسدیه در شهر مزارشریف در مراسم گرامیداشت از روز عاشورا که در روضه منسوب به حضرت علی (ع) برگزار شده بود، گفت که شیعه و سنی برادر همدیگر هستند، هر دو محبت قلبی به اهلبیت دارند و دشمن اهلبیت دشمن رسول الله است.

 

او گفت: الله متعال در آیه ۶۹ سوره نساء می فرماید:”وَ مَنْ یُطِعِ اللَّهَ وَ الرَّسُولَ فَأُولئِکَ مَعَ الَّذِینَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَیْهِمْ مِنَ النَّبِیِّینَ وَ الصِّدِّیقِینَ وَ الشُّهَداءِ وَ الصَّالِحِینَ وَ حَسُنَ أُولئِکَ رَفِیقاً، و آنان که اطاعت خدا و رسول کنند البته با کسانی که خدا به آن‌ها لطف فرموده یعنی با پیغمبران و صدّیقان و شهیدان و نیکوکاران محشور خواهند شد، و اینان نیکو رفیقانی هستند”.

 

به گفته ی این عالم دین، با توجه به دستور آیه فوق، کسانی که مطابق دستور پیامبر اسلام حرکت کنند، آن انسان با پیامبر یک جا زندگی می کند و کسانی که محبت رسول الله و اهلبیت پیامبر را داشته باشند، در جنت همراه رسول الله است.

 

حقجو افزود: احادیثی از منابع معتبر اهل سنت در مورد اهلبیت پیامبر است که چنانچه علی بن ابی طالب(ع) روایت کرده که پیامبر فرموده است: “کسانی که مرا، حسن، حسین و پدر مادر این دو را دوست دارد، در روز قیامت با من یکجا است”.

 

مدیر مدرسه اسدیه به حدیث ابن عباس در مورد اهلبیت اشاره کرده گفت: ابن عباس روایت کرده که رسول الله فرموده: “خدا را دوست بدارید که همه نعمت ها را برای شما داده است و بخاطر الله به من و بخاطر من به اهلبیتم محبت کنید”.

 

او در ادامه صحبت هایش گفت: یعلی بن مره عامری روایت کرده که پیامبر اسلام فرموده است: حُسَیْنٌ مِنِّی وَاَنَا مِنْ حُسَیْنٍ، اَحَبَّ اللَّهُ مَنْ اَحَبَّ حُسَیْنًا، حُسَیْنٌ سِبْطٌ مِنَ الْاَسْبَاطِ. یعنی حسن از من و من از حسینم، خداوند دوست دارد کسی را که حسینم را دوست بدارد، حسین نوه ای از نوادگان است.

 

حقجو افزود که ابوسعید خدری نیز از پیامبر گرامی اسلام روایت کرده که ایشان فرموده است: “حسن و حسین سرداران جوانان اهل جنت است”.

 

این آگاه مسائل دینی اضافه کرد که ابوذر از پیامبر اسلام روایت کرده که ایشان فرموده است: مثال اهلبیت من مثل کشتی نوح است کسی که با آنان دوست باشد، نجات و کسانی که دشمنی داشت، هلاک می شوند.

 

همه ساله همزمان با فرارسیدن عاشورای حسینی، مسلمانان سرتاسر دنیا با برگزاری مراسم عزاداری این روز را گرامی داشته، درس های عاشورا و فضایل امام حسین(ع) و اهلبیت رسول الله (ص) را بازگو می کنند.

دوشنبه ۱۰ سنبله ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۴آرشیو افغانستان | سرویس خبری اقطاع نیوزعالم دین: دشمنی با اهلبیت پیامبر دشمنی با رسول الله استنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.