قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
ظرفیت قانونی بسیج در آموزش و پرورش بهره برده شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

ظرفیت قانونی بسیج در آموزش و پرورش بهره برده شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


ظرفیت قانونی بسیج در آموزش و پرورش بهره برده شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، فرهاد اسماعیلی در گفتگوی زنده با مدیران آموزش و پرورش سراسر استان به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج گفت: باید بتوانیم از ظرفیت قانونی بسیج با برنامه و نظم در جهت انجام کارهای بزرگ بهره ببریم و بدانیم جز با همکاری و همراهی توده مردم و افکار عمومی نمی‌توانیم موفق باشیم.

وی، افزود: همواره در دنیا سرمایه گذاری‌های زیادی برای جهت دهی افکار عمومی شده است، اما بسیج در کشور ما یک اتفاق مهم و سرمایه‌ای ارزشمند برای شکل گیری و جهت دهی افکار عمومی است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه بسیج یعنی توده‌ها در کنار هم و برای هم فعالیت کنند، گفت: وقتی با هوشمندی حضرت امام خمینی (ره) در سال ۵۸ تشکیل بسیج مطرح و ابلاغ شد در واقع یک چشم انداز ارتش ۲۰ میلیونی را به همراه داشت بنابراین امروز هم به تعداد ظرفیت مردم فعال ایران می‌توانیم بسیج را تعریف کنیم.

اسماعیلی بسیج را ظرفیت بزرگ و فعال در تمام بحران‌های جامعه معرفی کرد و گفت: در بحرانی مانند جنگ ۸ سال دفاع مقدس شاهد حضور پررنگ بسیج بودیم به نحوی که بسیج توده‌ها و حتی بسیج تفکر توده‌های مردمی برای کسانی که امکان حضور فیزیکی در جنگ را نداشتند تشکیل شد که با ذهن‌ها و افکار خود همراه جنگ بودند و امروز آن را به عنوان افکار عمومی می‌شناسیم.

وی با اشاره به جمع آوری مشکل فلج اطفال در کشور به کمک ظرفیت بسیج گفت: در تمام عرصه‌ها با کمک بسیج موفق بودیم و هر چه بسیج خود را در تنه جامعه، اجتماع و مطالبات مردم نگه دارد پایگاه قوی‌تری خواهد داشت.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس خطاب به رؤسای ادارات مناطق و شهرستان‌ها گفت: از ظرفیت قانونی بسیج می‌توانید با برنامه و نظم در جهت انجام کارهای بزرگ بهره ببرید و بدانیم جز با همکاری و همراهی توده مردم و افکار عمومی نمی‌توانیم موفق باشیم.

جانشین فرمانده سپاه فجر استان فارس در امور اقشار نیز در این مراسم، گفت: در رزمایش کمک‌های مومنانه تعامل سازنده و خوبی بین بسیج و آموزش و پرورش صورت گرفت که نشان از ظرفیت ویژه این دو نهاد است.

سرهنگ پاسدار حبیب زارع بیان کرد: در شرایط خاص حاکم بر کشور ما باید در عرصه جهانی نقش آفرینی کنیم و مفهوم شجره طیبه ای را که رهبر معظم انقلاب فرمودند مد نظر قرار دهیم.

زارع با اشاره به اینکه وجود بسیج حائز نکات مهمی است، گفت: اولین نکته قابل ذکر در رابطه با بسیج تشکیل هیئت‌های اندیشه ورزی است که در این نهاد راه اندازی شده و انتظار می‌رود کانون بسیج فرهنگیان و بسیج دانش آموزی در رابطه با موضوعات و مواردی که به عنوان مشکل در آموزش و سیستم تعلیم و تربیت مطرح است ورود نمایند و دست به حل مساله بزنند.

وی ادامه داد: بسیج با تحت پوشش قرار دادن نخبگان و افراد اندیشمند در قالب هیأت‌های اندیشه ورز این قابلیت را دارد که عموم مشکلات جامعه را مرتفع سازد.

جانشین فرمانده سپاه فجر استان فارس در امور اقشار گفت: با توجه به اینکه کارکرد بسیج به بیرون از مرزها کشیده است جمعیت بسیج نیز به همان اندازه افزایش پیدا کرده است.

زارع افزود: با شیوع بیماری کرونا بسیج مردمی نقش آفرینی خوبی را در کنار دلسوزان وزرات بهداشت و درمان انجام داد که این با منویات مقام معظم رهبری و مطالبه ایشان از بسیج که بصیرت و به موقع عمل کردن است همخوانی دارد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزظرفیت قانونی بسیج در آموزش و پرورش بهره برده شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.