قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد برای توسعه آستارا بهره گیری شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد برای توسعه آستارا بهره گیری شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد برای توسعه آستارا بهره گیری شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، غلامرضا مرحبا بعد از ظهر جمعه در آئین افتتاح دفتر سازمان‌های مردم نهاد در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا، اظهار کرد: در هر جامعه‌ای که مردم نسبت به امور جامعه احساس مسئولیت داشته باشند آن جامعه توسعه خواهد یافت، از این رو باید به دنبال افزایش کمی و کیفی حضور مردم در امور مختلف جامعه باشیم.

وی با اشاره به مشارکت حداکثری مردم در قالب گروه‌های همیار اجتماعی در کشورهای توسعه یافته، افزود: در واقع در این کشورها اداره کشور به خود مردم واگذار شده و در همه حوزه‌ها تشکل‌هایی وجود دارد که خواسته‌ها و مطالبات اقشار مختلف مردم را پیگیری می‌کند.

مرحبا ادامه داد: امور مختلفی در سطح جامعه وجود دارد که دولت به دلایل متعدد در حل آنها ناتوان است و همواره یک شکاف بی اعتمادی بین مردم و دولت‌ها وجود دارد اما مردم می‌توانند به خودشان بیشتر اعتماد کنند و در همین راستا خود مردم و نماینده‌های آنها می‌توانند این مسائل را در قالب سمن‌ها پیگیری کنند.

وی گفت: فعالیت سازمان‌های مردم نهاد شهرستان مرزی بندر آستارا در حوزه پیشگیری از کرونا و جمع آوری کمک‌های خیران و توزیع آنها در بین نیازمندان قابل تقدیر است.

فعالیت داوطلبانه مردم در قالب سمن‌ها

سرپرست فرمانداری آستارا نیز در این آئین، گفت: حضور در سمن‌ها داوطلبانه و غیرانتفاعی است و همین مساله موجب می‌شود سمن‌ها متمایز از یک شرکت تعاونی یا دستگاه اجرایی دولتی باشند و پیشرفت کار به مراتب در سمن‌ها بیشتر از دیگر نهادها است.

رضا جمشیدی، اظهار کرد: مردم در سمن‌ها داوطلبانه فعالیتی را دنبال می‌کنند.

وی، گفت: شهرستان مرزنشین آستارا از نظر تعداد سمن‌ها رتبه دوم را در استان گیلان دارد و ساخت خانه جوان در مجموعه ورزشی وحدت با هدف ساماندهی فعالیت سمن‌ها پیگیری می‌شود.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزظرفیت سازمان‌های مردم نهاد برای توسعه آستارا بهره گیری شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.