قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
برخوردقضائی بادستگاههایی که دراجرای طرح قاسم سلیمانی همکاری نکنند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

طرح کنترل سگ‌های ولگرد در خرمشهر اجرایی می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


طرح کنترل سگ‌های ولگرد در خرمشهر اجرایی می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، محمد حیدری در جلسه کارگروه کنترل سگ‌های ولگرد خرمشهر که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: ابتدای امسال در شورای سلامت و امنیت غذایی و شورای تأمین شهرستان خرمشهر تصمیماتی در خصوص ساماندهی سگ‌های ولگرد گرفته شده بود و به اجراکنندگان ذی‌ربط هم ابلاغ شد.

فرماندار خرمشهر بیان کرد: شهرداران شهرستان که متولی اجرای مصوبات بودند، تلاش‌هایی بسیار در این زمینه انجام دادند اما یک وقفه‌ای اتفاق افتاد که موجب تأخیر در انجام امور شد.

وی افزود: در یک ماه گذشته اما در زمینه تأمین اعتبار و همکاری مشترک منطقه آزاد اروند، شهرداری‌های آبادان و خرمشهر تصمیم‌هایی در این زمینه اتخاذ شد که جلسه امروز کارگروه در راستای اجرای این اقدامات است.

فرماندار خرمشهر بر ضرورت کنترل سگ‌های ولگرد تأکید کرد و گفت: انتخاب روش‌های کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد مستلزم مشارکت و همفکری با دستگاه‌های اجرایی، نهادهای مردمی و سمن‌ها در شهرستان و استان‌های دیگر است.

وی با بیان اینکه مسائل شهری و پدیده‌های معطوف به مسائل شهری از جهات گوناگون حائز اهمیت هستند، افزود: همه دستگاه‌های اجرایی و قضائی مکلف به همکاری و مشارکت برای رفاه و زیست اجتماعی مناسب همه شهروندان هستند و اولین جلسه کارگروه کنترل حیوانات ناقل بیماری به انسان با همت شهردار و حضور مسئولان ذی‌ربط می‌تواند نقطه شروعی برای انجام فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌های گسترده در راستای اجرای دستورالعمل کنترل سگ‌های ولگرد باشد.

حیدری امنیت را یکی از مؤلفه‌های زیست انسانی و حیوانی خواند و ادامه داد: در کنترل تعداد سگ‌های ولگرد در خرمشهر ابتدا باید روش‌های کنترل در دستور کار قرار گیرد و اگر بتوان محیط را ناامن کرد و برای مدتی برنامه ناامن سازی محیط سگ‌های ولگرد اجرا شود که حتی ممکن است هزینه کمتری داشته باشد.

وی پاک‌سازی محیط را یکی از روش‌های دیگر کنترل سگ‌های ولگرد دانست و گفت: اگر مناطق هدف که پسماند بیشتری دارند، روزانه دو بار پاک‌سازی شود که به طور حتم این امر تأثیر مثبتی بر کاهش جمعیت خواهد داشت.

فرماندار خرمشهر به برگزاری جلسه شورای تأمین در رابطه با اتلاف سگ‌های ولگرد نیز اشاره کرد و گفت: در اردیبهشت‌ماه امسال جلسه شورای تأمین با حضور دادستان برگزار شد و تصمیم به اتلاف سگ‌ها گرفته و دستورالعمل مسئولیت آن با شورای تأمین گذاشته شد و در اختیار مجموعه شهرداری‌ها قرار گرفت تا نسبت به اتلاف اقدام کنند.

لزوم همکاری مجموعه صنعتی

وی ادامه داد: ما دو مصوبه شورای سلامت و شورای تأمین داریم که در ابتدای سال ابلاغ شده و مصوبات امروز نیز از فردا قابل اجراست و برای اجرای این مصوبات شهرداری‌های خرمشهر و مینوشهر یک سازمان‌دهی نیروی انسانی جدید را تشکیل دهند و بر اساس آن عمل کنند.

حیدری در پاسخ به پرسش اقطاع نیوز درباره تکلیفی که شورای سلامت سال گذشته بر عهده بندر و دریانوردی خرمشهر و نفت گاز اروندان گذاشت تا به کمک چهار نهاد شهرداری، منطقه آزاد، بندر و نفت و گاز اروندان موضوع زنده گیری سگ‌های ولگرد در خرمشهر آغاز شود اما بندر و نفت و گاز اروندان به تعهدات خود عمل نکردند، گفت: بندر و دریانوردی و نفت و گاز اروندان باید به مسئولیت‌های اجتماعی خود عمل کنند اما نمی‌توان به آنها تکلیفی را تحمیل کرد.

وی افزود: نمی‌توان برای هر موضوعی مجموعه صنعتی را درگیر کار کرد و این نیاز به بررسی دارد و باید یک تعاون و توازنی در زمینه واگذاری تکالیف شرکت‌ها وجود داشته باشد زیرا شرکت‌ها هم مشکلات خاص خود را دارند و مشکلات بزرگی نیز در شهر وجود دارد.

فرماندار خرمشهر در ادامه به موارد حمله سگ‌های ولگرد به کودکان در خرمشهر نیز پرداخت و گفت: حوادث قابل پیش‌بینی نیستند و ممکن است این حیوانات به همشهریان تعرض کنند که هیچ وجه پذیرفته نیست اما وقوع حوادث دال بر ناکارآمدی و نبود برنامه‌ریزی و فعالیت نیست.

وی افزود: همه همکاران در مجموعه شهرداری، بهداشت و محیط زیست به وظایف خود عمل خواهند کرد و شهروندان مطمئن باشند که امنیت آنها در ابعاد مختلف تأمین خواهد شد.

حیدری به انتشار تصاویر حمله سگ‌ها به دختربچه خرمشهری در چند روز گذشته بازهم خبرساز شده است، اشاره کرد و گفت: انتشار این تصاویر با توجه به سابقه حمله سگ به دختربچه‌ای در سال گذشته که باعث متشنج شدن جو اجتماعی شد، انجام این کار در فضای مجازی نادرست بود باید جامعه را آرام کرد و ملاحظات اجتماعی لحاظ شود.

وی افزود: کسی که کلیپ را منتشر کرده بود کار بسیار نادرستی کرده بود و مسئولان مربوطه باید افرادی که کلیپ را پخش کرده بودند، پیگیری کنند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزطرح کنترل سگ‌های ولگرد در خرمشهر اجرایی می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.