قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
طرح نذر فرهنگی در مساجد شهرستان گلپایگان اجرا می‌شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

طرح نذر فرهنگی در مساجد شهرستان گلپایگان اجرا می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


طرح نذر فرهنگی در مساجد شهرستان گلپایگان اجرا می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، حجت‌الاسلام حسین حاج‌نوروزی عصر چهارشنبه در جلسه راهبرد جذب جوانان در مساجد شهرستان، اظهار داشت: طبق دستورالعمل ستاد اقامه نماز استان اصفهان، طرح نذر فرهنگی در مساجد شهرستان گلپایگان راه‌اندازی می‌شود و در این راستا در هر مسجد یک گروه هفت نفره با عنوان کارگروه اندیشه‌ورز تشکیل می‌شود.

وی افزود: هدف طرح نذر فرهنگی تقویت روحیه نوع دوستی و توجه به نیازهای فرهنگی اجتماعی مغفول مانده در هر محله است که بازخوردهای مثبتی از جمله مشارکت شهروندان در کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی و جذب جوانان به مساجد را به همراه خواهد داشت.

جوانان محور کار در مساجد باید باشند

مسئول رسیدگی به امور مساجد شهرستان گلپایگان با بیان اینکه جوانان محور کار در مساجد باید باشند، تصریح کرد: حضور نوجوانان و جوانان در مساجد شهرستان گلپایگان نسبت به سایر شهرهای استان کمتر است و بیشتر افراد مسن شرکت می‌کنند که در این خصوص از ستاد اقامه نماز استان درخواست تشکیل کارگروه اندیشه‌ورز در مساجد را داریم تا نیروهایی مذهبی و هم تراز با آینده انقلاب تربیت شوند.

وی ادامه داد: دلیل کمرنگ شدن حضور جوانان در مساجد نبود امکانات مالی، فعال نبودن امام جماعت، همکاری نکردن هیئت امنای مساجد و کمرنگ شدن حضور نمازگزاران در مساجد و پراکندگی و جزیره‌ای عمل کردن هیئت امنا به دلیل کهولت سن است.

حجت‌الاسلام حاج نوروزی خاطرنشان کرد: امام جماعت فقط صرف خواندن نماز نیست بلکه طبق قانون امور مساجد مدیر مسجد امام جماعت است و هیئت امنا به عنوان بازوان اجرایی مسجد محسوب می‌شوند و برای اصلاح قانون و ساماندهی امور مساجد ورود پیدا کردیم.

وی با بیان اینکه در شهرستان گلپایگان ۲۵۰ مسجد و حسینیه وجود دارد که هزینه‌های آن‌ها از طریق کمک خیرین و هیئت امنا تأمین می‌شود، گفت: در شهر گلپایگان ۱۴۰ مسجد است که در ۷۰ مسجد نماز جماعت برگزار می‌شود و مابقی مساجد فقط در مناسبت‌های مختلف فعال است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزطرح نذر فرهنگی در مساجد شهرستان گلپایگان اجرا می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.